Liverpool ztratil na půdě nováčka, do čela ligy se dostal Tottenham

Andrew Robertson a Andreas Pereira v souboji Zdroj: Profimedia.cz

V pátek začal nový ročník anglické Premier League, který hned ve druhém utkání přinesl velké překvapení. Liverpool, jenž má největší ambice, se představil na půdě nováčka, což je vždycky náročný úkol. A o tom se právě The Reds přesvědčili. Na Craven Cottage totiž uhráli s Fulhamem pouze remízu 2:2. Další nováček z Bournemouthu porazil Aston Villu, Tottenham rozstřílel Southampton. Vyhrála i Chelsea.

Fulham naskočil do utkání hodně aktivně a Liverpoolu se moc nedařilo něco vymyslet. V 15. minutě se sice prosadil útočník Díaz, ale ten skóroval z ofsajdové pozice. Po půlhodině se skóre již měnilo. Nejlepší střelec druhé nejvyšší anglické ligy z minulého ročníku přeskočil Alexandera-Arnolda a hlavou skóroval.

Vyrovnání přišlo po hodině hry, kdy si po pravé straně naběhl do vápna Salah. Ten poslal míč na lépe postaveného Núñeze, který patičkou poslal balon do horní části branky. Liverpool tak srovnal na 1:1, ale tento stav nevydržel moc dlouho.

Aleksandar Mitrovič spadl ve vápně a sám se postavil k penaltě, kterou střelou k pravé tyčce proměnil, a tak The Cottagers opět vedli. Liverpool ale opět odpověděl. Po centru do vápna se možná lehce šťastně dostal k míči Salah, který podruhé v zápase srovnal. Otočit mohl ve čtvrté nastavené minutě Henderson, ale ten pokusem zpoza vápna nastřelil břevno.

Naopak dobře se povedla premiéra Tottenhamu, který v létě pořádně posílil. James Ward-Prowse sice poslal hosty do vedení zakončením zpoza vápna, ale to bylo od Southamptonu vše. O devět minut později srovnal Ryan Sessegnon, který skóroval hlavou po krásném centru Kulusevského.

O deset minut později už Spurs vedli. Eric Dier si naběhl na centrovaný míč a na první tyčce poslal svůj celek do vedení. Vedení pojistil těsně po hodině hry Emerson, který nahrával před prázdnou branku. Tam si dal smolnou vlastní branku Mohammed Salisu. O dvě minuty později ukončil gólový účet Švéd Kulusevski.

Doma vyhrál také nováček ligy z Bournemouthu, gólově se prosadil již ve třetí minutě Lerma. Výhru pečetil Moore. Celek Leeds United doma porazil Wolverhampton 2:1, třetí nováček z Nottinghamu prohrál na půdě Newcastlu United.

​Na hřišti Evertonu odstartovala sezonu londýnská Chelsea, která hrála v Liverpoolu spíše vyrovnaný duel. Nakonec rozhodla penalta ze sedmé nastavené minuty prvního poločasu, skóroval Ital Jorginho. Ve druhý půlce měl výběr Franka Lamparda několik střeleckých šancí, ale žádná vyrovnávací brankou neskončila.