Hokej

Česká osmnáctka opět bez medaile. Pořád nám chybí krůček, říká trenér Petr

Česká osmnáctka opět bez medaile. Pořád nám chybí krůček, říká trenér Petr
Čeští hokejisté do 18 let Zdroj: Se souhlasem Martiny Kramerové

Čeští hokejisté do 18 let nezvládli utkání o bronz a z prestižního turnaje Hlinka Gretzky Cup si odváží čtvrté místo. "Mrzí to hodně," přiznal nejproduktivnější český hráč Eduard Šalé. Trenér Jakub Petr pak mluvil o pokoře.

Hokejová osmnáctka zpočátku působila na turnaji dominantně, když vyhrála tři zápasy v řadě a dostala se do semifinále. Nicméně poslední dvě utkání už nezvládla a končí na Hlinka Gretzky Cupu opět bez medaile. Naposledy si česká reprezentace odvezla medaili v roce 2017, kdy brala stříbro. 

"Buďme pokorní, hrajeme vyrovnané zápasy s týmy ze světové špičky, pořád nám tam chybí krůček k medaili. Vlastně kromě utkání s Německem šly všechny zápasy do těsných koncovek," prohlásil trenér Jakub Petr po prohraném utkání s Finskem o třetí místo. 

Související obsah

​"Utkání to bylo naprosto vyrovnané, ale Finové prostě dali o ten gól navíc. Plus samozřejmě jeden do prázdné brány. V závěru jsme měli šance, ale nepadlo to tam. Minule jsme byli asi šťastnější, tak teď to tam padlo zase jim," okomentoval český kouč porážku 1:3. 

Čeští hokejisté do 18 let prohráli souboj o bronz s Finskem i na jarním světovém šampionátu. "Mrzí to hodně. Když se podíváte na minulý turnaj, tak jsme s Finy také prohráli o bronz. Tehdy jsme tahali za kratší konec, teď to bylo vyrovnanější. Finové ale proměňovali šance a pak si to pohlídali," zavzpomínal Eduard Šalé, jenž byl na Hlinka Gretzky Cupu nejproduktivnějším českým hokejistou. 

Související obsah

​"Byl bych radši, kdybychom vyhráli medaili, protože tu dlouho nebyla. V lajně jsem měl Dominika Petra, který mi to tam nahrával, takže jsme byli spolu sehraní," prohlásil talentovaný útočník z Komety Brno, jenž na turnaji zaznamenal sedm bodů a v kanadském bodování turnaje skončil na pátém místě. 

"Obecně si myslím že jsme neodehráli špatný turnaj, tým ukázal sílu. Ale stále je co zlepšovat," dodal Šalé na závěr. 

Hlinka Grezky Cup v kanadském Red Deeru nakonec ovládli domácí hráči, kteří ve finále porazili Švédsko 4:1. 

Novým prezidentem Českého hokeje se stal Alois Hadamczik:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události