MMA

Další bijec volá po zápase s Procházkou: Dejte mi ho, jsem hladový. Mám víc výher

Další bijec volá po zápase s Procházkou: Dejte mi ho, jsem hladový. Mám víc výher
Jamahal Hill Zdroj: Profimedia

Nejúspěšnější český MMA zápasník Jiří "BJP" Procházka svého příštího soupeře ještě nezná, ale o jeho pás šampiona se přihlásil další vážný zájemce. Je jím americký bijec Jamahal Hill, který v noci na neděli porazil Thiaga Santose. V UFC si tak připsal třetí výhru v řadě. Touhu utkat se s Procházkou projevil také letos v únoru.

Nejžhavějším kandidátem, proti kterému bude Procházka obhajovat titul v polotěžké váze, je stále Brazilec Glover Teixeira, kterého "BJP" v polovině června porazil. Pokud by to nevyšlo, zůstává na čekačce Polák Jan Blachowicz. Nejsou ale jedinými, kteří by pás Procházkovi rádi vyrvali z rukou. 

"Sleduju všechny zápasníky, kteří se pohybují na čele polotěžké váhy, ale toužím se utkat s Jiřím. Po zápase s ním volám už dva roky. Je mi úplně ukradené, že to je šampion. Mám dvakrát více výher než on, takže pokud mi ho nedají, pošlete mi předchozího vládce polotěžké váhy. Jsem hladový po zlatě, ten pás si vezmu," prohlásil po posledním zápase Jamahal Hill. Ten ve čtvrtém kole zdolal Thiaga Santose (technické K. O.), čímž si připsal svoji pátou výhru v UFC. Jedinou porážku zaznamenal loni v červnu na UFC 263 proti Paulu Craigovi, který jej ukončil už v prvním kole. 

Sám Procházka se ale před necelým měsícem vyjádřil, že by si rád střihl odvetu s Gloverem Teixeirou. "Ahoj všichni, přeji vám hezký den. Já jsem udělal rozhodnutí pro svůj příští zápas, příště chci zápasit s Gloverem Teixeirou. Ne proto, že by to byl další velký zápas, ale jen z jednoho jediného důvodu – můj výkon v prvním zápase byl hrozný. Ukážu vám, proč jsem šampion. Jasně, čistě a rozhodně. A také si myslím, že si to Glover zaslouží," vzkázal svým fanouškům na sociálních sítích. 

Související obsah

​Tento nápad se velmi líbí prezidentovi UFC Whiteovi: "Upřímně, moc se nám nápad odvety Procházka vs. Teixeira 2 líbí. Chovám k Jiřímu obrovský respekt, protože má za sebou válku s někým, jako je Glover Teixeira. A i tak stejně řekne, že by chtěl odvetu. Nemohu říct, že se mi tenhle nápad a přístup líbí, já to sakra miluju. Miluju, když tohle v sobě bojovník má. Takže uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale ano, miluju to."

Procházka vystoupil na náměstí v Brně. Dal jsem si pivo a cigaretu, popsal oslavy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události