Box

Fury po čtyřech měsících v důchodu oznámil návrat! Soupeř už dostal nabídku

Není to překvapující, ale oficiální. Neporažený Tyson Fury oznámil po čtyřech měsících v důchodu návrat k profesionálnímu boxu. A šampion WBC už má i vyhlédnutého soupeře.

"Rozhodl jsem se vrátit k boxu, protože se mohu stát prvním šampionem těžké váhy, který absolvuje dvě trilogie. Už jsem měl jednu s Deontayem Wilderem a teď chci druhou s Derekem Chisorou," oznámil šampion v úterý na sociálních sítích. Rovněž představil nového trenéra, který ho bude na cestě doprovázet. Tím je neporažený boxer Isaac Iowe.

Zprávy o návratu i chystaném zápasu s Derekem Chisorou, který v červenci ukončil sérii proher porážkou Kubrata Puleva, již pár dnů kolují médii. Promotér Eddie Hearn minulý týden potvrdil, že od týmu Tysona Furyho obdrželi nabídku, ale zápas odmítli kvůli nízké odměně. Na to Fury pohotově reagoval na sociálních sítích: "Utíkáš před naší trilogií. Nazýváš se "War" (anglický výraz pro válku), ale měl by ti říkat zbabělé kuře. Podepiš tu smlouvu!"

Fury byl prvním boxerem, který Chisoru dokázal porazit. V roce 2011 z dvanáctikolového zápasu odešel s výhrou na body a o tři roky později v klání o britský titul těžké váhy krajana ukončil v desátém kole. Uvidí se, jestli skutečně dojde k tížené trilogii. Chisorovi je nyní 38 let.

Derek Chisora vs. Tyson Fury (2014) Zdroj: profimedia.cz

​​Návrat Furyho je jistě příjemnou zprávou pro všechny příznivce rohovnického sportu. Cikánský král, jak si šampion WBC přezdívá, pověsil rukavice na hřebík v dubnu před zraky vyprodaného stadionu ve Wembley hned poté, co obhájil svůj pas proti Dillianu Whyteovi. Nicméně málokdo neporaženému boxerovi odchod na vrcholu věřil. I promotér Frank Warren přiznal, že Furymu zápasení chybí, a že se podle něj vrátí. Druhý Furyho manažer Bob Arum zase nedávno prozradil, že je v kontaktu s týmem držitele zbylých titulů velké čtyřky (WBA, WBO, IBF) Oleksandrem Usykem. Ukrajinského boxera nyní čeká obhajoba proti Anthonymu Joshuovi, ale celý boxerský svět čeká, zda v případě Usykova vítězství v budoucnu dojde ke střetu právě s Furym o sjednocení pásů těžké váhy. Právě možnost, stát se prvním absolutním šampionem od dob nadvlády Lennoxe Lewise, je pro Furyho velké lákadlo.

Připomeňte si "poslední" zápas Tysona Furyho. Do Wembley přijel na trůnu, ukončil soupeře a pak také zazpíval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události