Hokej

Srdcař Krejča! Chtěl hrát jen za Boston, i když jiné týmy nabízely více

Český hokejový útočník David Krejčí se v pondělí dohodl s Bostonem Bruins na nové smlouvě, kam se vrátil po roční pauze, kterou strávil v extraligové Olomouci. Jeho agent Jiří Hamal prozradil, jak jednání probíhala. Šternberský rodák chtěl hrát v Americe, ale pouze v týmu s Davidem Pastrňákem a Patricem Bergeronem.

"Davidovo prioritou byla dohoda s Bostonem, ale jednání trvala dlouho. Ozvaly se i další týmy, ale David do poslední chvíle preferoval dohodu s Bruins, i když ekonomicky nebyla taková, jakou mohl dostat od jiných týmů," řekl pro Nova Sport hráčův agent Jiří Hamal.

Pro zámořská média pak tahoun národního týmu na posledním světovém šampionátu pronesl, že velkou roli při jeho podpisu v Bostonu sehráli dlouholetí spoluhráči David Pastrňák a Patrice Bergeron, který podepsal smlouvu ve stejný den jako Krejčí.

Související obsah

"Rozhodl se těsně před otevřením trhu s volnými hráči, chtěl zůstat v Americe," přiznal hráčův agent. Krejčí si sice na smlouvu s Medvědy počkal, ale nakonec došlo k podpisu a prodloužení zámořské kariéry minimálně o jeden rok. 

Krejčí ve své NHL kariéře nehrál za jiný tým než právě za Boston Bruins, kde naskočil do celkem 962 utkání, ve kterých nasbíral celkem 730 kanadských bodů. V roce 2011 dovedl mužstvo z Massachusetts ke slavnému Stanley Cupu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události