Fotbal

Sparta se mi strašně líbí, fanoušci jsou fantastičtí, rozplývá se Jankto

Sparta se mi strašně líbí, fanoušci jsou fantastičtí, rozplývá se Jankto
Jakub Jankto Zdroj: AC Sparta Praha

Reprezentační záložník Jakub Jankto se ve středu stal novou posilou Sparty, kam zamířil na roční hostování s opcí. V rozhovoru pro klubový web se rozpovídal o tom, jak skvělým krokem v jeho kariéře přesun do Sparty je. Tomáš Rosický a Brian Priske na něj udělali skvělý dojem a těší se na fantastické fanoušky a zázemí, které je podle něj ještě lepší než ve Španělsku a Itálii, kde dříve působil.

Poslední sezonu strávil Jankto ve španělském Getafe, kde i vinou zranění nastoupil pouze do patnácti zápasů. Šance na základní sestavu nebyla příliš velká, a tak hledal nové angažmá i přes to, že má ve Španělsku platnou smlouvu do června 2026. Nakonec se rozhodl pro Spartu. "Jsem rád, že se konečně přestup do Sparty finalizoval. Jednání nebyla úplně krátká. Pro hráče je lepší, když už je v tom daném klubu. Jsem rád, že jsem konečně dorazil do Prahy a sem do Sparty. Vypadá to tady skvěle. Už bude záležet jenom na mně, abych podával ty nejlepší výkony," pochvaluje si reprezentační záložník pro webové stránky klubu

Jankto v minulosti tvrdil, že si jako bývalý slávista nedovede představit, že by k největšímu rivalovi kdykoli přestoupil. To se ale nyní změnilo. "Pro Spartu jsem se rozhodl proto, že se mi ten klub poslední dobou strašně líbí. Spartu sleduju už poslední dva roky. Nejen její zápasy, ale jak se klub chová navenek a kteří lidé ve Spartě figurují. Tomáš Rosický i Brian Priske na mě udělali skvělý dojem. Stejně tak Honza Mejdr, Ondra Čelůstka, David Pavelka a můžu pokračovat," rozplývá se Jankto nad novými nadřízenými a spoluhráči. 

Související obsah

"Hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub, a že budeme moci dát lidem to, co tady nebylo poslední roky. To znamená radost ze hry a hlavně body. Jsem tady kvůli vítězství," burcuje Jankto, který se pokusí pomoci Spartě k zisku mistrovského titulu, ze kterého se na Letné radovali naposledy v roce 2014. 

Na Spartu dostával jen ty nejlepší reference. "Všichni mi říkali, že je to tady perfektní. Teď už to jen potřebujeme přetavit ve výsledky. Nemáme se na co vymlouvat. Máme tady špičkové zázemí. Takové zázemí jsem neměl v Itálii ani ve Španělsku," je nadšený hráč, který v zahraničí působil nepřetržitě od roku 2015.

26letý fotbalista ale musí počítat s tím, že ne všichni fanoušci jej budou vzhledem k jeho klubové minulosti a prohlášením vítat s nadšením. Nyní se je ale snaží získat na svoji stranu. "Jsou fantastičtí. Viděl jsem zápas proti Vikingu i kolik fanoušků jelo do Budějovic. Musíme si fanoušky získat na naši stranu. Když spolu potáhneme za jeden provaz, tak určitě budou i skvělé výsledky," těší se Jankto. 

Související obsah

Návrat do české ligy ale nebere jako krok zpět. "Teď už jsem cítil, že se potřebuju vrátit sem. Myslím si, že Sparta je pro mě ideální klub. Doufám, že to nebude jenom na rok a že mě potom třeba Sparta koupí, budoucnost bude daleko zářivější a já tu budu moci strávit třeba několik šťastných let. Je to jen na mně, jaké výkony budu podávat na hřišti," uzavírá český záložník. 

S Adamem Hložkem se už Jankto ve Spartě nepotká, protože už střílí góly v Leverkusenu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události