MMA

Procházka odpovídá svým sokům. Chci zápasit do konce roku, je jedno s kým

Procházka odpovídá svým sokům. Chci zápasit do konce roku, je jedno s kým
Šampion Jiří Procházka na tiskové konferenci Zdroj: UFC

Zápasník Jiří Procházka se vyjádřil ke své obhajobě titulu v UFC. 29letý fighter tím také reagoval na slova polského ranaře Jana Blachowicze, jenž si chce vymodlit zápas o znovuzískání pásu v polotěžké váze.

Jiří Procházka dokázal v červnu letošního roku porazit Glovera Teixeiru a stal se šampionem UFC v polotěžké váze. Nyní český fighter už přemýšlí nad obhajobou titulu, kterou chce stihnout ještě do konce roku. 

Procházka se ke svému budoucímu duelu vyjádřil i na twitteru. Důvodem jsou i slova bývalého šampiona Jana Blachowicze, jenž na českého bojovníka opakovaně doráží a chce po něm zápas o titul. Polský ranař dokonce oslovil i šéfa UFC Dana Whitea a vyprávěl mu o důvodech, proč by měl být právě on tím dalším fighterem, jenž se má s Procházkou utkat. 

Související obsah

"Jane Blachowiczi, nikdy jsem ti neslíbil náš boj. Řekl jsem, že jsi pro mě výzva, kterou chci překonat. Druhá věc je, že stále čekám na odpověď Glovera Teixeiry. Glovere, pokud nemáš zájem, dej mi vědět. Chci bojovat do konce tohoto roku. Je jedno s kým," prohlásil Jiří Procházka, který chce dát jako prvnímu šanci brazilskému veteránovi, jenž s českým ranařem po velkém titulovém boji padnul. 

"Příště chci zápasit s Gloverem Teixeirou. Ne proto, že by to byl další velký zápas, ale jen z jednoho jediného důvodu – můj výkon v prvním zápase byl hrozný. Ukážu vám, proč jsem šampion. Jasně, čistě a rozhodně. A také si myslím, že si to Glover zaslouží," prohlásil český zápasník už dříve. 

Související obsah

Otázkou tak zůstává, zda-li 42letý Teixeira na nabídku odvety skutečně kývne. Pokud ano, mohl by si to Blachowicz nejdříve rozdat s Rusem Ankalajevem, jenž si v polotěžké váze také dělá zálusk na titulovou šanci. 

Takhle Procházka slavil zisk UFC titulu ve své rodné vsi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události