Fotbal

Komise potrestala Procházku a Gabriela, s Cedidlou zahájila disciplinární řízení

Komise potrestala Procházku a Gabriela, s Cedidlou zahájila disciplinární řízení
Martin Cedidla a Ewerton Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Disciplinární komise FAČR rozhodla ohledně nesportovních přečinů ze druhého kola Fortuna ligy. Václav Procházka a Adam Gabriel si kvůli dvěma žlutým kartám nezahrají v příštím ligovém utkání. S obráncem Martinem Cedidlou, který nešetrným skluzem zranil slávistu Ewertona, bylo zahájeno disciplinární řízení, což znamená, že může nastupovat, dokud nebude celá záležitost vyšetřena.

Rozhodčí Dalibor Černý udělil Cedidlovi za brutální skluz na Ewertona pouze žlutou kartu. Sám sudí následně dostal trest od Komise rozhodčích FAČR a nezapíská si nejvyšší českou soutěž až do konce září. Ještě hůře dopadl rozhodčí u videa Vít Ondráš, který má omezenou delegaci na všechna utkání do konce podzimní části.

Hlavní aktér celé události Martin Cedidla si na svůj trest teprve počká. "Disciplinární řízení bylo zahájeno za přečin, za který měl být hráč Cedidla při utkání podle dostupných záběrů vyloučen, což ve svém stanovisku potvrdila i Komise rozhodčích FAČR," zní v oficiálním prohlášení Disciplinární komise FAČR. Ta se tím může zabývat i přes žlutou kartu proto, že došlo ke zranění slávistického záložníka, který bude mimo hru minimálně měsíc.

Související obsah

​"Postižený hráč Slavie současně utrpěl při střetu s Cedidlou zranění, pro které utkání nedohrál a které současně vedlo k jeho vyřazení ze sportovní činnosti na delší dobu, což bylo ze strany pražského klubu doloženo dnes doručenou lékařskou zprávou. Z tohoto důvodu se jedná o situaci, která umožňuje disciplinární komisi podrobit disciplinárnímu řízení hráče, přestože jeho chování nebylo postiženo vyloučením přímo rozhodčím na hrací ploše," vysvětluje celou situaci komise. 

Jelikož nebyl Martin Cedidla vyloučen přímo na hřišti, nemá zatím zastavenou činnost. K tomu může dojít, až dojde v prošetření celého případu. To ale neplatí o jeho spoluhráči Václavu Procházkovi a Adamu Gabrielovi z Hradce Králové, kteří si prohlédli červený kartónek přímo na hřišti. Komise jim udělila trest na jedno utkání. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události