Kiks brankáře stál Freiburg body. Dortmund dostal branku zadarmo

Tak tohle se jen tak nevidí! Nizozemský brankář Freiburgu dostal gól, na který asi nikdy nezapomene. Mark Flekken neudržel střelu z dálky a místo vyboxování míče mu balon přepadl přes rukavice a skončil v brance. Dortmund touto brankou srovnal na 1:1, nakonec dal ještě dvě branky a vyhrál.

Je to základní úkon, který trenéři nejmladších brankářů učí své svěřence. Raději míč vyboxovat! Zkušený brankář Mark Flekken ale nejspíše v těchto hodinách chyběl, anebo měl prostě slabší chvilku. To ale fanoušky Freiburgu neutěší, slibně rozehraný zápas pokazila právě tato situace,

Probíhala 77. minuta utkání druhého kola Bundesligy, domácí Freiburg vedl nad Borussií Dortmund 1:0 a vypadalo to velmi nadějně. Anglický mladík Jamie Bynoe-Gittens se odhodlal ke střele, která šla do středu branky. Míč se ale od dlaní brankáře odrazil do vzduchu a nakonec zapadl do domácí sítě.

Mark Flekken schoval hlavu do rukavic. Hned věděl, že udělal obří chybu, o které ještě několikrát uslyší a branka obletí svět. To už se v podstatě stalo. Flekken pak mohl zaváhání odčinit, ale dostal v posledních minutách ještě dvě branky a Dortmund si tak připsal druhou výhru v sezoně.