PSG rozstřílelo Montpellier. Dvakrát se trefil Neymar, skóroval i Mbappé

Dalšími dvěma zápasy pokračoval sobotní program Ligue 1. Do něj zasáhlo i PSG, které doma znemožnilo Montpellier 5:2. Hned dvě branky zaznamenal Neymar. Ve druhém duelu remizovalo Monako s Rennes 1:1.

PSG bylo od začátku lepším týmem a poprvé zahrozilo v 17. minutě. Messi krásným obloučkem našel Neymara, ale toho zradilo zpracování. O pár minut později spadl v pokutovém území míč na ruku hostujícího Ferriho a byla nařízena penalta. K té se postavil Mbappé, ale gólman Omlin vystihl směr střely a zachránil Montpellier.

V 26. minutě zahrával Messi přímý kop, trefil ho parádně, ale Omlin se opět vyznamenal. PSG zlomilo odpor svého soupeře v 39. minutě, když z pravé strany poslal míč před branku Mbappé a nešťastně si ho srazil do vlastní sítě Falaye Sacko. Těsně před koncem prvního poločasu prožil Sacko další smolný moment, když zahrál ve vápně rukou a byl nařízen další pokutový kop.

K němu se tentokrát postavil Neymar a proměnil ho s naprostým přehledem. V nastaveném čase našel Vitinha Hakimiho, který ale z těžkého úhlu minul. Po změně stran zaútočil Mbappé opět s Hakimim a centr nakonec uklidil do sítě Neymar, který se tak radoval podruhé v zápase. Hostům se přece jen podařilo snížit. Vahbí Chazrí sklepával Wahimu, který neprostřelil Donnarumu, ale prvně jmenovaný míč nakonec dorazil.

​PSG se ale opět podařilo odskočit. Po rohu z levé strany strčil Kylian Mbappé nohu před Sainteho a bylo to 4:1. Pět minut před koncem se Neymar po přiťuknutí Messiho radoval z hattricku, ale kvůli ofsajdu gól nakonec uznán nebyl. Přesto Pařížané pátý gól vstřelili. Mendes odcentroval z levé strany a při svém debutu za PSG se prosadil střelou pod břevno Renato Sanches. Poslední gól ale přišel ze strany Montpellieru. Enzo Tchato využil skvěle načasované přihrávky Fayada a Donnarummu prostřelil na přední tyč. PSG tak zvítězilo jasně 5:2.

Ve druhém zápase přivítalo Monako Rennes. Vše ovlivnila situace z 15. minuty, když domácí Fofana za tvrdý šlapák dostal červenou kartu. V 59. minutě se Rennes podařilo skórovat zásluhou Gaëtana Labordeho, který uspěl tváří v tvář domácímu gólmanovi. Monako vyrovnalo v 72. minutě po obrovské chybě gólmana Alemdara. Na něj dotíral Breel Embolo a nakonec míč poslal do sítě. Zápas tak skončil 1:1.

Sobotní výsledky 2. kola Ligue 1:

Monako – Rennes 1:1 (0:0)
Branky: 72. Embolo – 59. Laborde.

PSG – Montpellier 5:2 (2:0)
Branky: 39. Sacko (vla.), 43. Neymar (pen.), 51. Neymar, 69. Mbappé, 86. Sanches – 58. Chazrí, 90+2. Tchato.