Divoké londýnské derby skončilo remízou! Tuchel s Contem se málem porvali

Thomas Tuchel a Antonio Conte v divoké hádce Zdroj: Profimedia

Zápas mezi Chelsea a Tottenhamem nabídl pořádně dramatickou podívanou. Diváci viděli čtyři góly a domácí přišli o důležitou výhru až v šesté minutě nastavení. Utkání navíc okořenila i pořádně divoká rozmíška mezi trenéry Thomasem Tuchelem a Antonio Contem. Fotbalisté West Hamu prohráli i druhý ligový zápas letošní sezony. Na hřišti nováčka z Nottinghamu padli 0:1, když v utkání nevyužili řadu šancí, trefili dvakrát brankovou konstrukci a neproměnili penaltu. Do dvou příležitostí se dostal i Tomáš Souček, ale neuspěl.

Prestižního londýnského derby mezi Chelsea Tottenhamem se diváci dočkali už ve druhém kole a byla to velmi dramatická podívaná. Do první velké šance se dostal v 19. minutě Havertz, ale jeho přízemní křížnou střelu vyrazil Lloris nohou na roh. Z něho už ale Blues udeřili. Do Cucurellova centru se z voleje opřel Koulibaly a nádherným gólem poslal svůj tým do vedení.

Už o tři minuty mohlo být srovnáno, ale Sessegnona z blízka vychytal Mendy. Znovu Tottenham zahrozil chvíli po přestávce, kdy Son pálil po Kaneově přihrávce z úhlu, ale opět narazil na pozorného brankáře Chelsea. Zaslouženého vyrovnání se Spurs dočkali v 68. minutě. Hojbjerg vystřelil zpoza vápna a trefil se přímo k tyči. Tento gól ale vyvolal velkou vlnu emocí. Domácím hráčům a trenéru Tuchelovi se nelíbilo, že bych chvíli poté faulován Havertz, navíc se zdálo, že byl Richarlison v ofsajdovém postavení, když bránil ve výhledu Mendymu.

U laviček se přitom srazili oba trenéři a házeli na sebe velmi nenávistné pohledy, a pokud by je ostatní od sebe neodtrhli, neskončilo by to asi vůbec dobře. Sudí nakonec branku uznal, a tak se pokračovalo dále za nerozhodného stavu. Ten vydržel nakonec pouze devět minut. Sterling uvolnil Jamese, který z první prostřelil Llorise. K vítězství ale Chelsea zápas nedovedla. V šesté minutě nastavení se hlavou prosadil Kane a hráči v bílém mohli propuknout v nadšení.

​Tím ale zajímavé momenty na Stamford Bridge neskončily. Oba trenéři viděli od rozhodčího červenou kartu, protože jejich rozmíška pokračovala i po závěrečném hvizdu. Tuchelovi se nelíbilo, že se mu Konte nepodíval do očí, načež si ho agresivně přitáhl k sobě, a tak mu to vysvětlil pěkně zblízka.

West Ham je i nadále bez bodu

V základní sestavě West Hamu nastoupili i oba čeští hráči, Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Na hřišti Nottinghamu se do šance jako první dostali domácí, když Moussa Niakhaté zakončoval hlavou na zadní tyči, ale Fabianski jeho pokus konečky prstů vytáhl nad břevno. V 16. minutě pak poprvé v zápase zahrozil tým z Londýna, kdy si na Benrahmův centr na zadní tyč naběhl Souček, ale těsně před ním odvrátil obránce na brankové čáře míč do bezpečí.

Na konci prvního poločasu se už povedlo West Hamu skórovat. Benrahma parádní individuální akcí prošel přes několik hráčů, poté si narazil s Ricem, který mu míč vrátil, a alžírský záložník rozvlnil síť. Rozhodčí ale gól nakonec neuznal, protože Antonio během akce fauloval jednoho hráče domácích. Do šaten nakonec odcházel spokojenější nováček soutěže. Bývalý hráč Kladivářů Jesse Lingard vystřelil uprostřed vápna. Rána mu sice vůbec nesedla, ale míč se dostal k Taiwu Awoniyu, jenž jej dopravil do sítě. Nejdražší posila v historii Nottinghamu se tak začala nováčkovi soutěže vyplácet.

​Na začátku druhého poločasu se do velké šance dostal Tomáš Souček. Nejdříve Fornals dělovkou rozezvučel břevno a poté se k dorážce zblízka dostal český záložník, ale míč z jeho hlavy zamířil jen do brankáře domácích. Brankovou konstrukci trefili hráči West Hamu i po hodině hry, kdy tyč trefil Saíd Benrahma. O minutu později byl opět v hlavní roli Tomáš Souček. Český reprezentant vystřelil uvnitř vápna a jeho pokus zastavil rukou obránce domácích. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. K němu se postavil Declan Rice, ale Henderson vystihl směr střely a nepříliš prudkou přízemní střelu k tyči chytil.

V závěru utkání se ještě do velké šance dostal Zouma, ale jeho hlavičku na brankové čáře zastavil Williams. West Ham tak prohrál i druhé utkání nové sezony, zatímco Nottingham slaví po návratu do Premier League první vítězství.

Nedělní zápasy 2. kola Premier League:

Nottingham –⁠ West Ham 1:0

Branky: 45+2. Awoniyi

Chelsea –⁠ Tottenham 2:2

Branky: 19. Koulibaly (Cucurella), 77. R. James (Sterling) – 68. Höjbjerg (Davies I), 90+6. Kane (Perišić)

ČK: Tuchel - Conte