Slavia zvládla přestřelku s Jabloncem. Sparta nedala šanci Olomouci

Radost fotbalistů Slavie Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalisté Slavie zvládli těžké utkání na hřišti Jablonce, kde po přestřelce vyhráli 3:2. Těžký duel má za sebou také Slovácko, které zavítalo do Českých Budějovic. Utkání nakonec skončilo remízou 2:2. Z prvních bodů v sezoně se radují Pardubice, které porazily Liberec 2:1. Poslední duel a šlágr kola obstaral souboj Sparty s Olomoucí. Letenští byli celý zápas lepší a vyhráli 2:0.

Duel mezi Jabloncem a Slavií hodně ovlivnila už šestá minuta. Hostující Usor šel do rychlého brejku, chtěl si obhodit Surzyna, kterého trefil do ruky. Jelikož byl Surzyn posledním bránicím hráčem, dostal od rozhodčího Szikszaye červenou kartu. Poté se k přímému kopu postavil právě Moses Usor a trefil to naprosto parádně.

Sešívaní i nadále využívali početní převahu a byli lepším celkem. Nicméně do konce poločasu už gól nedali a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Pražany. Do dvojnásobného vedení odskočila Slavia v 50. minutě. Traoré vracel míč před branku z těžkého úhlu, hlavou ho tečoval jeden z domácích obránců a následně si ho nešťastně srazil do vlastní sítě gólman Jan Hanuš.

​Severočeši snížili o pět minut později. Nádhernou střelu z přímého kopu vypálil Matěj Polidar a Mandous byl bez šance. Slavia ale opět odskočila, když z prostoru kolem penalty vypálil z otočky Ibrahim Traoré. Jablonec ale opět dokázal snížit. Šulc vypustil nepovedenou střelu, kterou za Mandouse usměrnil Jan Chramosta. Jablonec na konci ještě máčkl Slavii, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Slavia tak má šest bodů, Hradec prohrál podruhé v řadě.

Sparta začala zápas s Olomoucí aktivně, což korunovala brankou ve 12. minutě. Höjer centroval z levé strany a Adam Karabec pohotovým zakončením překonal Macíka. Letenští byli i nadále lepší, ale v prvním poločase si žádnou výraznější akci už nevypracovali. Po změně stran navíc dostalil možnost pokutového kopu, ale Juliš ji neproměnil.

V 66. pořádně vystrašil hostujícího gólmana dělovkou Höjer, ale Macík byl úspěšnější. Spartě se o něco lépe dýchalo o čtyři minuty později, když si opět Casper Höjer navedl míč na hranici pokutového území a Macík proti jeho střele neměl nárok. Sparta tak zvítězila 2:0 a vyhrála podruhé v řadě. Jedenáct minut odehrála také nová posila Jakub Jankto.

​V Český Budějovicích se čekalo na gól pouhé tři minuty. Grič se nechal ve vápně obrat o míč, ten se následně dostal k Patriku Brandnerovi a bývalý dlouholetý útočník Jihočechů otevřel skóre. Dynamo ale zlepšilo výkon, který korunoval výstavní střelou zpoza šestnáctky Lukáš Čmelík, jenž České Budějovice posílil před touto sezonou.

A tým z pod Černé věže dokonce otočil skóre. Čmelík odcentroval z pravé strany a do brány ho následně poslal přízemní ranou Michal Škoda. Jenže v 77. minutě viděl červenou kartu domácí Penner. Přesilovou hru celek z Uherského Hradiště využil. Mihálik z levé strany našel na zadní tyči spoluhráče, kterým byl Vasilij Siňavskij a ten v pádu klidnil míč za Šípoše. Dynamo tak remizovalo se Slováckem 2:2.

​Pardubice si vyšláply možná trochu nečekaně na Liberec. V Ďolíčku se skóre měnilo až na konci prvního poločasu. Michal Hlavatý se dostal k odraženému míči a poslal Východočechy do vedení. V první minutě nastavení navýšil vedení Tomáš Vlček. Za Liberec zkorigoval skóre ihned po změně stran Matyáš Kozák. Pardubice tak berou první body v sezoně, Liberec poprvé prohrál.