Přišel, viděl, luxusním gólem rozhodl. David Alaba zařídil výhru Realu

Fotbalisté Realu Madrid vstoupili za obhajobou mistrovského titulu vítězně. V utkání na hřišti Almeríe ale museli otáčet, když se dostal soupeř do vedení už v šesté minutě. Díky gólům Lucase Vasqueze a Davida Alaby, který parádně skóroval z volného přímého kopu, vyhrál Bílý balet v Andalusii 2:1.

Real Madrid vstupoval do utkání s Almeríí v pozici obrovského favorita. Cesta za třemi body se ale Bílému baletu pořádně zkomplikovala už v šesté minutě. Íňigo Eguaras od půlicí čáry vyslal dopředu Largieho Ramazaniho, který postupoval sám na Courtoise, kterého tvrdou střelou k tyči prostřelil.

Už o čtyři minuty později mohlo být srovnáno, když Vinícius Junior přihrál před takřka prázdnou branku Benzemovi, ale nejlepší střelec loňské sezony LaLigy a Ligy mistrů ve vyložené šanci přestřelil. K další příležitosti se Bílý balet propracoval pět minut před koncem prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu dostal do zakončení hlavou Rudiger, ale brankář jeho pokus vytáhl za roh.

​Z gólu se obhájce titulu radoval ve 43. minutě, kdy míč dopravil do sítě po Kroosově centru Vasquéz, ale rozhodčí jej nakonec nachytali v těsném ofsajdu. Ve druhém poločase se do dvou velkých šancí na navýšení vedení dostali hráči Almeríe. Nejdříve Sadiq z úhlu trefil pouze Courtoise a poté Ramazani z dobré pozice zamířil pouze doprostřed branky.

Real ale tento krátkodobý tlak přežil bez újmy, a tak po hodině hry sám udeřil. Vinícius Junior ještě brankáře domácích nepřekonal, ale vzápětí se k míči dostal Benzema, od kterého putoval k Vasquezovi, jenž neměl problém jej poslat do poodkryté branky. Úplnou otočku svěřenci trenéra Ancelottiho dokonali v 75. minutě. David Alaba, který byl na hřišti několik desítek vteřin, se postavil k volnému přímému kopu a parádní ranou o tyč rozvlnil síť za bezmocným Fernandem.

Ve zbytku zápasu se Almería dostala k několik nebezpečným zakončením, ale ani jedno nevedlo ke gólu, a tak se Real raduje z první výhry v letošní ligové sezoně.