Další sporty

Chyba techniky málem zhatila poslední závod mistra Evropy. Start ale neulil

Chyba techniky málem zhatila poslední závod mistra Evropy. Start ale neulil
Německý desetibojař Arthur Abele opakuje start na 110 metrech překážek v Mnichově Zdroj: profimedia.cz

Královna sportů napsala na evropském mistrovství v Mnichově další krásný příběh. Poslední závod desetibojaře Arthura Abeleho měl po chybě časomíry skončit diskvalifikací. Němec propadl emocím, když uspěl s odvoláním. Mohl si běh zopakovat sám a za bouřlivého jásotu fanoušků.

Německý desetibojař se na domácím mistrovství Evropy loučí s úspěšnou kariérou. Nechybělo mnoho a poslední závod evropského šampiona z roku 2018 mohl skončit už v šesté disciplíně kvůli diskvalifikaci po chybném startu.

V závodě na 110 metrů překážek prvně ulil start Simon Ehammer a do druhého pokusu nastoupili desetibojaři už s varováním. Při opakování technika zahlásila předčasný start ve dráze číslo tři, kde běžel Abele, a rozhodčí tak německého běžce diskvalifikovali.

Vše ale nakonec dobře dopadlo. Německý atletický svaz proti diskvalifikaci podal protest, který byl úspěšný. Televizní záběry potvrdily, že Abele vystartoval dle pravidel, dokonce pomaleji než někteří jeho soupeři. Abele si tak závod zopakoval sám a do cíle doběhl v čase 14,50.

Když se 36letý Abele o zvratu událostí dozvěděl, neudržel slzy a propadl emocím. Dobrý konec navíc podtrhli diváci v ochozech, kteří osamoceného hrdinu na dráze hnali bouřlivým jásotem.

Související obsah

​Takhle to dopadne, když se překážky na dráhu postaví špatně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události