Fotbal

Plzeň odletěla do Baku v dobré náladě. Snad tu jsou všichni, smál se Horváth

Fotbalisty Plzně dělí pouhé dva zápasy od toho, aby si v nové sezoně zahráli základní skupinu Ligy mistrů. Ve čtvrtém předkole ale narazí na těžkého soupeře, tedy ázerbájdžánský FC Karabach, který v předkolech vyřadil Poznaň, Curych i Ferencváros. První duel se odehraje na půdě soupeře, a tak čeští fotbalisté vyrazili do Baku o den dřív, aby se na důležitou bitvu co nejlépe připravili. "Kvalita hráčů je vysoká a fotbalově nemají moc slabin," uvedl asistent trenéra Pavel Horváth před odletem. "Jedeme tam s cílem zápas zvládnout a přivézt co nejlepší výsledek," burcoval záložník Jan Sýkora.

FC Karabach. Takový soupeř stojí v cestě Plzni, aby si po odmlce opět zahrála základní skupinu Champions League. Viktoriány ale nečeká vůbec nic jednoduchého, protivník se totiž může pyšnit kvalitními individualitami i dobrou hrou. Toho si povšiml i Pavel Horváth, který popsal, na co si musí jeho svěřenci dávat pozor.

"Myslím si, že nás čeká nejtěžší soupeř i vzhledem k tomu, kam jsme se dostali. Pro nás jsou nepříjemní, protože kvalita hráčů je veliká. Jejich útočná vozba by se neztratila ani v lepších týmech. Hodně drží balon, hodně i presují po ztrátě míče. Obzvlášť v těch domácích zápasech byli dost odvážní a úspěšní v presinku, což potom i trestali," uvedl před odletem do Baku, kde soupeř Plzně hraje domácí zápasy. 

Souhlasil s ním i záložník Jan Sýkora, který rovněž vyzdvihl přednosti protivníka. "Jejich výsledky mluví za sebe. Už jsme se na ně lehce koukali. Myslím, že je to velice kvalitní tým, co se týče individualit. Za mě jsou i lépe organizovaní, než byl třeba Šeriff," přiznal.

Horváth se rozpovídal také o tom, v čem tkví kvalita příštího protivníka Západočechů. "Mají hráče, na které u nás nejsme zvyklí. Jsou tady sice podobní hráči, ale tohle jsou Brazilci, Francouzi, Afričani. Je to trošinku jiné a kvalita je vysoká. Slabin tu fotbalově moc není," zamyslel se.

Do karet jeho týmu nebudou hrát ani klimatické podmínky a atmosféra na stadionu. "Bude teplo, tady je sice také teplo, ale tam je to trochu jiné. To asi všichni ví. Bude tam jiná vlhkost a fanoušci, kteří je poženou," řekl asistent hlavního trenéra Michala Bílka, jenž zadoufal, že z jeho týmu nikdo nezapomněl dorazit na letiště. 

Související obsah

​"Teď jsem se probudil, tak doufám, že všichni dorazili," usmíval se a ukázal, že v kabině Plzně panovala před dalekou cestou dobrá atmosféra. Jan Sýkora pak nahlas vyslovil cíle, s nimiž mužstvo do Ázerbájdžánu vyrazilo. Jedeme tam s cílem zápas zvládnout a přivézt domů co nejlepší výsledek," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události