Další sporty

Boxer Kličko se po 26 letech rozvádí. V srdci mám Kyjev, říká starosta města

Boxer Kličko se po 26 letech rozvádí. V srdci mám Kyjev, říká starosta města
Natalie a Vitalij Kličkovi (2011) Zdroj: profimedia.cz

Boxerská legenda a dnes starosta Kyjeva Vitalij Kličko potvrdil, že se po 26 letech manželství rozhodli se ženou Natalií Kličkovou rozvést.

"Rozhodnutí bylo vzájemné. Už mnoho let jsme měli jiné zájmy a vedli jiné životy. Rozhodli jsme se to udělat oficiálně, ale stále máme dobrý vztah. Respektujeme se a děti jsou už velké. Život jde dál," řekl Kličko pro BabelPár už několik let žije odděleně. Zatímco Kličko pobývá hlavně na Ukrajině, o tři roky mladší Natalia žije v Německu, kde boxer dříve trénoval. Bývalá atletka a modelka se nyní věnuje humanitární pomoci, józe a zpěvu.

Starosta hlavního města Ukrajiny, která bojuje s invazí ruských vojáků, byl dotázán, zda je nyní jeho srdce volné. Na to jasně odpověděl: "V mém srdci je místo jen pro Kyjev.

Boxeři Vitalij (vlevo) a Vladimír (vpravo) Kličkovi Zdroj: profimedia.cz

​Pár si řekl své "ano" v dubnu 1996 a vychoval tři děti – Jegora-Daniela (22), Elizabeth-Victorii (19) a Maxe (16), kterého pojmenovali po slavném šampionovi těžké váhy Maxi Schmelingovi. 

Natalia stála po boku svého muže během celé jeho profesionální kariéry. Kličko v ringu odboxoval 47 zápasů a jen dvakrát odešel jako poražený. Od roku 2004 až do konce kariéry v roce 2012 držel titul WBC. Uvolnit pás a skončit se rozhodl také proto, aby se nemusel mezi provazy střetnout s mladším bratrem Vladimirem, který simultánně držel zbylé tři tituly velké čtyřky. ​Svého manžela Natalia podporovala i v politické kariéře. V roce 2014 poprvé kandidoval na starostu Kyjeva. Nyní Kličko město spolu s bratrem brání před ruskými vojsky. 

Související obsah

Po éře bratrů Kličkových nyní těžké váze vládne další rodák z Ukrajiny Oleksandr Usyk. Neporažený bijec dříve opanoval křížovou váhu a nyní drží tituly mistra světa WBO, WBA a IBF. Své pásy bude 20. srpna obhajovat v odvetě s Anthonym Joshuou, kterého minulý rok sesadil z trůnu na stadionu Tottenhamu Hotspur.

Připomeňte si příběh bratrů Kličkových, kteří dobyli svět boxu a dříve žili v České republice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události