Další sporty

Odveta mezi Usykem a Joshuou dostává nový náboj. Ve hře bude i Furyho titul

Odveta mezi Usykem a Joshuou dostává nový náboj. Ve hře bude i Furyho titul
Zdroj: profimedia.cz

Situace na vrcholu boxerské těžké váhy se mění každý den. Tyson Fury v den svých 34. narozenin definitivně (opět) ukončil kariéru. A ať už zápasníkovu rozhodnutí věříte, či nikoli, neporažený šampion svá slova už potvrdil tím, že se vzdal titulu magazínu The Ring. To znamená jediné – během nadcházejícího odvetného klání mezi Oleksandrem Usykem a Anthonym Joshuou půjde v ringu o jednu trofej navíc.

Pásy WBA, IBF a WBO – tři tituly z velké čtyřky bude šampion Oleksandr Usyk (19-0) obhajovat 20. srpna v Saúdské Arábii proti Anthonymu Joshuovi (24-2). Ukrajinec pásy sebral Angličanovi minulý rok, když ho ve 12 kolech na stadionu Tottenhamu Hotspur jasně porazil na body.

A odložená odveta nyní dostává nový náboj. Kromě tří velkých titulů budou rohovníci soupeřit i o pás The Ring. Ten roky patřil Tysonu Furymu (32-0-1), ale neporažený šampion o víkendu v den svých narozenin (12. srpna) oznámil definitivní konec kariéry. A to navzdory plánům uskutečnit trilogii s Derekem Chisorou: "Po dlouhých a těžkých rozhovorech jsem se konečně rozhodl odejít. K mým 34. narozeninám říkám: 'Šťastnou cestu.' "

Boxer Tyson Fury se svými pásy - titul The Ring (vlevo) a pás WBC (vpravo) Zdroj: profimedia.cz

Magazín The Ring už potvrdil, že se Fury vzdal titulu lineárního šampiona a pás je volný. Ne však na dlouho. "Vítěz odvety Usyk vs. Joshua bude bezpochyby hoden pásu The Ring pro šampiona těžké váhy," uvedl šéfredaktor Doug Fisher. Organizace WBC, jejíž titul rovněž patří Furymu, zatím o uvolnění pásu neinformovala.

Co je pás magazínu The Ring? Od roku 1922 je pás udělován boxerským magazínem The Ring nejlepšímu boxerovi v dané váhové kategorii. Prvním jeho majitelem byl Jack Dempsey. Mezi boxery se těší obrovské prestiži. Boxer jej může získat pouze poražením šampiona, v případě uvolnění titulu je udělen vítězi klání mezi vyzyvatelem číslo jedna a číslo dva. V případě, že Usyk v sobotu znovu zvítězí, stane se prvním boxerem v historii, který držel pás The Ring v křížové i těžké váze. 

Související obsah

Oleksandr Usyk na jaře přerušil tréninkový kemp a připojil se k obraně rodné Ukrajiny. Následně obdržel výjimku a rozhodl se vrátit do tréninku, aby svou zemi reprezentoval v ringu. Po opuštění Ukrajiny pobyl krátce i v České republice, kde poskytl exkluzivní rozhovor televizi Nova. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události