Další sporty

Usyk ukázal rychlé ruce. Fanoušky pobavil trikem s mincemi i tancem

Ukrajinského boxerského šampiona Oleksandra Usyka čeká v sobotu obhajoba čtyř titulů těžké váhy proti Anthonymu Joshuovi. Předzápasové mediální povinnosti využil k tomu, aby pobavil fanoušky. Nejprve ukázal parádní trik s mincemi, kde demonstroval rychlost své levačky, poté pobavil i tancem.

Zatímco Joshua na veřejném tréninku před odvetou tvrdě makal, ukrajinský šampion spíše bavil lidi. Zvládl tanec, ale také impozantní trik s mincemi. Vyskládal si čtyři na ruku, vyhodil je do vzduchu a jednu po druhé v letu chytil do své levačky.

I díky své bleskově rychlé levačce je Usyk favoritem víkendového střetnutí v Saúdské Arábii. Bojovat se bude o jeho tituly WBA (Super), IBF, WBO, a IBO. Kromě nich bude ve hře i titul magazínu The Ring. Ten držel neporažený fenomén Tyson Fury, ale jelikož oznámil definitivní konec kariéry, titul připadne vítězi tohoto zápasu.

Související obsah

​Usyk se s Joshuou utkal již v září loňského roku. Tehdy dvanáctikolový souboj museli rozhodnout bodoví rozhodčí a všichni tři přisoudili vítězství Usykovi. Ukrajinec tak vylepšil profesionální bilanci na 19 výher 0 porážek a po titulech v křížové váze získal i tituly ve váze těžké. Kromě úspěchů v profesionálním boxu je také mistrem světa i olympijským šampionem v těžké váze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události