Haifa otočila bitvu s Crvenou Zvezdou, pro triumf si došla také Benfica

Fotbalisté Maccabi Haifa a Benfiky Lisabon jsou čím dál blíž ke skupinové fázi Ligy mistrů. V úvodním zápase totiž Izraelci i Portugalci porazili svého soupeře a vypracovali si slušnou pozici do odvedty. Haifa otočila duel s Crvenou Zvezdou a nakonec vyhrála těsně 3:2. Benfica si poradila s Dynamem Kyjev a po výsledku 2:0 rovněž oslavila výhru.

Benfica se dostala v zápase s Dynamem Kyjev do vedení už v 9. minutě, když João Mário přiťukl ve vápně balon Gilbertovi, a ten ranou z úhlu propálil Buščana. Ve 24. minutě Benfica málem udeřila podruhé. Nadýchaná střela Mária však skončila těsně vedle pravé tyče.

Krátce před koncem prvního poločasu Portugalci navýšili těsný náskok. Po chybě Dynama vyrazili Lisabonští do rychlého kontru, Neres naservíroval balon Ramosovi, který krásnou ranou rozvlnil síť soupeřovy svatyně.

Víc branek už na hřišti portugalského týmu nepadlo a Benfica zvítězila 2:0.

Haifa se v duelu proti Crvene Zvezdě dočkala úvodní trefy v 18. minutě, kdy si Pierrot nadvakrát zpracoval nahrávku z pravé strany a překonal Borjana. O devět minut později bylo vyrovnáno. Pešič napřáhl z dálky a míč se i s pomocí teče dostal do branky. Ve 40. minutě pak Bělehradští otočili vývoj skóre.

​Bukari nahrál na hranici vápna Kangovi, jenž krásnou střelou protáhl Cohena a poslal Srby do vedení. Celek Maccabi však srovnal krok krátce po pauze. Hostující obrana zaspala, do vzduchu se pověsil Pierrot a hlavičkou zaznamenal svou druhou trefu v zápase.

Ze strany Izraelců to ještě nebylo vše. V 61. minutě ji totiž Chery poslal do vedení a otočil vývoj. Těsný náskok už Haifa udržela a zvítězila 3:2.