Čeští basketbalisté nestačili na domácí Německo, navíc přišli o Satoranského

Tomáš Satoranský v souboji s Němcem Dennisem Schröderem Zdroj: Daniel Bockwoldt / DPA

Čeští basketbalisté nezvládli utkání proti domácímu Německu na turnaji s názvem DBB Superpohár, který se hrál v Hamburku. Svěřenci trenéra Ginzburga nakonec prohráli 90:101. Českému týmu se navíc zranil Tomáš Satoranský.

Český rozehrávač se zranil na začátku třetí čtvrtiny, když špatně došlápl a poranil si kotník. Satoranský tak do zbytku utkání už nezasáhl a je otázka, jak je zranění vážné.

Čeští basketbalisté měli proti Německu velké problémy s defenzivou a nedařilo se jim zejména bránit tříbodové pokusy. To se naplno projevilo ve druhé čtvrtině, kdy Češi začali prohrávat už dvojciferným rozdílem.

​Tuto ztrátu pak nedokázali ve zbytku zápasu smazat a nakonec padli 90:101. Česko si tak na DBB Superpoháru zahraje o třetí místo s Italií, která v pátečním duelu nestačila na favorizované Srbsko.