Tenis

Kvitová na titul v Cincinnati nedosáhla. I tak je opět českou jedničkou

Petra Kvitová na svůj druhý letošní titul nedosáhla. Ve finále v Cincinnati prohrála s Francouzkou Caroline Garcíaovou 2:6 a 4:6, když se v průběhu druhého setu nechala ošetřovat. I přes porážku se ale stává novou českou jedničkou, když se po aktualizování žebříčku posune na 20. místo celkového pořadí.

Začátek utkání Kvitové vůbec nevyšel. Garciaová byla lepší hráčkou na kurtu a vyhrála první čtyři hry. Nakonec se Francouzka radovala z vítězství 6:2 a výrazně se přiblížila k zisku třetího letošního titulu.

Česká hráčka se trápila i v úvodu druhé sady. Své podání si prohrála z vedení 40:15 a soupeřka následně dokázala brejk potvrdit. Poté si ale dvojnásobná wimbledonská vítězka vzala pauzu na ošetření a zamířila do útrob stadionu. Na první pohled nebylo znát, že by měla nějaké zdravotní problémy.

Související obsah

​Po pauze si Kvitová udržela své podání a následně mohla i srovnat skóre, ale nabídnutou brejkbolovou šanci nevyužila. Ještě větší příležitost, jak se vrátit do utkání, si Češka vypracovala v šestém gemu, kde na na servise Garcíaové vedla už 40:0, ale soupeřka dokázala pěti vyhranými míči v řadě hru otočit a šla do vedení 4:2. 

Kvitové se ale stále dařilo držet na dostřel, ale i tak se Francouzce podařilo dostat do vedení 5:3, díky čemuž byla pouhý jeden gem od vítězství v turnaji. Kvitová ale dokázala udržet nervy na uzdě, udržela si podání a donutila tak soupeřku, aby si velký úspěch musela dopodávat. Tuto situaci ale zvládla s naprostým přehledem. Pomohla si dvěma esy a jedním přímým bodem z podání. Po úspěších ve Varšavě a Bad Homburgu tak získala třetí letošní titul. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události