Další sporty

Ozvaly se po padesáti letech. Boxerský šampion údajně znásilnil náctiletou dívku

Ozvaly se po padesáti letech. Boxerský šampion údajně znásilnil náctiletou dívku
Boxer George Foreman | Zdroj: Profimedia.cz

Slavný boxer a bývalý šampion těžké váhy po padesáti letech čelí vážnému obvinění. George Foreman měl v sedmdesátých letech sexuálně zneužívat nezletilé dívky, které se nyní rozhodly známého boxera žalovat. U soudu ženy použily pseudonymy.

George Foreman je dvojnásobným šampionem v těžké váze a také olympijským vítězem z roku 1968. V profesionální kariéře zaznamenal boxerský rekord 76-5, jeho první prohra přišla až ve 41. zápase kariéry s legendárním Muhammadem Ali. 

Právě v tomto období mělo údajně dojít ke znásilnění nezletilé dívky. Dvě ženy vystoupily u soudu v Los Angeles pod pseudonymy jako Gwen H. a Denise F. Nyní třiasedmdesátiletý boxer obvinění jasně odmítá, a to od doby, kdy se dostala na veřejnost. Jedna z nich neuvedla, že byla znásilněna. Pouze, že s ním měla v patnácti letech sex.

Související obsah

Obě ženy, kterým je nyní kolem 60 let, uvedly, že se s Foremanem poprvé setkaly jako děti. Protože jejich otcové byli Foremanovými boxerskými spolupracovníky. Foreman měl mít sex s ženami ve věku patnácti až šestnácti let. Jedné měl vyhrožovat, že pokud nebude souhlasit, tak její otec přijde o práci boxerského poradce. 

"V posledních šesti měsících se dvě ženy snažily ze mě a mé rodiny vymámit miliony dolarů," uvedl ve svém prohlášení George Foreman. "Nevyvolávám souboje, ale ani před nimi neutíkám," dodal slavný boxer. Ženy požadují tučné odškodnění.

Nedávno proběhl boxerský zápas mezi Usykem a Joshuou. První jmenovaný dokonce zazpíval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události