Tenis

Patnáctiletá Fruhvirtová drtí dospělé hráčky. Vyhrála už čtvrtý turnaj v řadě

Patnáctiletá Fruhvirtová drtí dospělé hráčky. Vyhrála už čtvrtý turnaj v řadě
Tenistka Brenda Fruhvirtová | Zdroj: Profimedia

Český tenis bude mít na US Open hned deset hráček, a to včetně tří juniorek. Je tedy patrné, že český ženský tenis je na vzestupu. Velký příslib slibuje také Brenda Fruhvirtová, která v patnácti letech ovládla již čtvrtý turnaj ITF v řadě. Za 20 zápasů navíc ztratila jediný set.

Věkem je ještě juniorka, ale už září v nižší tenisové organizaci. Teprve patnáctiletá Brenda Fruhvirtová ukazuje, že je opravdu obrovským příslibem. Počtvrté v řadě se jí totiž povedlo vyhrát turnaj ITF, naposledy triumfovala v německém Braunschweigu. 

V neděli se Fruhvirtové povedlo ve finále porazit domácí Němku Akugueovou Nohaovou, a to již tradičně ve dvou setech. V posledních dvaceti zápasech pouze jednou prohrála jeden set. Jedenáctkrát v řadě se jí zadařilo poměrem 2:0.

Související obsah

Hned sedmkrát se českému talentu povedlo dát soupeřce kanára. Velké nadání mají ale Fruhvirtové v rodině, o dva roky starší Linda si o víkendu vybojovala premiérovou účast na grandslamu. 

Pro Brendu Fruhvirtovou je to letos již šestý titul z celkem deseti turnajů, do kterých pod hlavičkou ITF nastoupila. Fruhvirtová vítězstvím v Braunschweigu získala 25 000 amerických dolarů, což v přepočtu dělá více než 600 tisíc korun.

Tenisové sestry Fruhvirtovy byly hosty ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události