West Ham konečně vybojoval vítězství, Kane řádil za Spurs

Radost Pabla Fornalse | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté West Hamu se ve 4. kole Premier League konečně dočkali. Nejen že vstřelili svůj první gól v sezoně, ale ten zároveň stačil i na vítězství na hřišti Aston Villy. Druhý zápas mezi Wolves a Newcastlem skončil remízou 1:1. Vyhrál i Tottenham, za který se dvakrát prosadil útočník Harry Kane.

Celý zápas za West Ham odehrál Tomáš Souček a už ve 23. minutě se dostal do hry také Vladimír Coufal. Zápas příliš šancí nenabídl a jediná branka padla až v 74. minutě. Před pokutovým územím se opřel do balónu Pablo Fornals a s pomocí teče jednoho z obránců míč přeletěl Martíneze a skončil v bráně. Kladiváři nakonec zápas dovedli do vítězného konce a po třech porážkách slaví první výhru v sezoně. První tři body posunuly Hammers na 16. místo v tabulce.

​Ve druhém zápase proti sobě nastoupily celky Wolves a Newcastlu. Domácí se dostali do vedení po půlhodině hry. Zpoza šestnáctky napřáhl Rúben Neves a trefil se přesně k tyči. Newcastle ale dokázal vyrovnat v poslední minutě. Hwang Hi-čchan odehrál balón pouze na hranici pokutového území, odkud ho z první poslal do sítě Allan Saint-Maximin. Zápas tak skončil 1:1.

​Tottenham zatím šlape a potvrdil to i na půdě nováčka z Nottinghamu. Již v šesté minutě se ránou zpoza vápna prosadil Harry Kane, který mířil k levé tyčce. Kanonýr anglické reprezentace mohl ve druhém poločase navýšit vedení z penalty, ale po ruce Cooka jej vychytal brankář Henderson.

Navýšit mohl Son Heung-min, ale Nottingham se stále držel na dostřel. Na začátku poslední desetiminutovky potvrdil vítězství právě Kane, kterého centrem našel Richarlison. Kanonýr anglické reprezentace jen nastavil hlavu a dal čtvrtou branku v sezoně.