MMA

Martínek: Bez vedlejšáku bych v MMA jedl rohlíky s máslem. Vémola je šoumen

Dalším hostem pravidelného pořadu K. O. magazín byl český MMA zápasník Michal Martínek, který má za sebou úspěšnou premiéru v polské organizaci KSW. Společně s moderátorem Matoušem Rajmontem pohovořili o jeho kariéře, finančnímu zabezpečení ze zápasů, ale také o zkušenostech, kdy Martínek dělal vyhazovače na diskotékách jako přivýdělek.

"Začíná mi příprava na další zápas. To je takový moment, na který čekám po dovolené. Nutí mě to zase trénovat, protože pro mě je to životní styl. Mám rád, když dvakrát denně můžu trénovat, ale samozřejmě s přibývajícími roky je to těžší," přiznává 32letý zápasník. 

V K. O. magazínu přiznal, že výdělky MMA bojovníků nejsou úplně dechberoucí a jen málo sportovců se dokáže zajistit pouze souboji v kleci. "Kdyby fanoušci věděli, že devadesát procent kluků je spíš v minusu než plusu, tak by asi nebylo tolik hejtrů. Lidi si myslí, že kluci vydělávají statisíce, ale to z karty mají třeba dva," říká Martínek. "Jsem z generace, kde se mi podařilo relativně prosadit a mám v MMA slušnou kariéru. Jsem takový střed," dodává.

Související obsah

​Výjimkou je například Karlos Vémola, který se svým bohatstvím velmi rád chlubí. "Karlos je sportovec, který je dobrý speaker, dobrý šoumen a ještě navíc dělá bizarní lifestyle. On je takový, už před šesti lety měl Bentley a křiklavý styl, aby si ho lidé všimli. Nehraje to, je to jeho životní styl," říká Martínek. 

Martínek je nyní schopen se zápasy finančně uživit, ale ne vždy tomu tak bylo. "Poslední čtyři roky jsem schopný finančně fungovat čistě ze zápasů. Na scéně jsem ale dvanáct let a kdybych neměl žádná zadní vrátka, tak bych to nezvládl, nebo bych maximálně jedl rohlíky s máslem. Buď se člověk prosadí, nebo ne. A pokud ne, musí mít vedlejší příjmy," upozorňuje český zápasník. 

Související obsah

​Martínek se v minulosti živil také jako vyhazovač na diskotékách a barech, odkud se podělil o jednu nepříjemnou zkušenost. "Třeba borec dal facku své ženské. My jsme mu nějakým způsobem dali najevo, že se nám to úplně nelíbí. Vyvedli jsme ho, a pak to dopadlo tak, že na nás přišlo trestní oznámení, že jsme ho tam napadli a že to my jsme jí dali facku. Přitom to tak vůbec nebylo. Je to nevděčná práce."

Na celý rozhovor s Michalem Martínkem se můžete podívat na videu pod titulkem tohoto článku.

Připomeňte si úspěšný debut Michala Martínka v KSW:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události