Další sporty

Chystám vítězství, hlásí před odvetou Ducár. Motivaci hledá i u mistryně světa

Boxera Vasila Ducára čeká po porážce v titulovém souboji o pás organizace IBF další zápas. Tentokrát se na konci září představí v odvetě proti Václavu Pejsarovi. "Chystám vítězství a je mi úplně jedno, jakým způsobem," hlásí před duelem český šampion. Na tiskové konferenci v Praze se pak objevila také talentovaná thaiboxerka Viktoria Jílková, která v Malajsii získala juniorský světový titul.

Vasil Ducár se na začátku srpna střetl v Anglii s boxerem Jordanem Thompsonem o titul organizace IBF. Jeho zápas ale nedopadl vůbec dobře – český boxer padl na body. Porážka ho navíc hodně bolela, jelikož svého soupeře dokázal v závěru pořádně potrápit, a dokonce ho poslal i na zem. "Hrozně mě to mrzí. Vnitřně jsem cítil, že jsem na to měl, a byl jsem asi i lepší. Cítím, že jsem do toho měl jít víc a měl jsem se pokusit o knokaut dříve," hodnotí Ducár zpětně svou prohru. 

Nyní českého boxera čeká obhajoba českého titulu organizace ČUBP. Ducár se 30. září utká v Plzni s Václavem Pejsarem, kterého v předchozím titulovém souboji porazil. "Chystám vítězství a je mi úplně jedno jak. Nejdůležitější je vyhrát," odpovídá 31letý zápasník na otázku, zdali duel skončí knokautem, nebo se rozhodne na body. 

Související obsah

Kromě Vasila Ducára byla na tiskové konferenci přítomná i talentovaná Viktoria Jílková. 15letá thaiboxerka, která se věnuje na nejvyšší úrovni i boxu a hokeji, získala v Malajsii juniorský světový titul v thaiboxu. "Je to můj největší úspěch a znamená to pro mě hodně. Mám z toho velkou radost," prohlásila nadšená Jílková. Ta si pochvalovala i atmosféru ve městě Kuala Lumpur, kde patří thaibox k národním sportům. 

"Byla tam super atmosféra. Konalo se to v menší hale, takže tam bylo plno lidí. Navíc i moc povedená organizace, takže se mi tam moc líbilo," dodává Jílková, která dokáže kromě tvrdých úderů také střílet góly do hokejové brány. "Nejradši hraju centra, ale občas si zahraju i pravé křídlo. Prostě útok. Rozdávám spíš přihrávky, ale také dávám góly," směje se česká thaiboxerka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události