Box

K. O. magazín: Ducár s Pejsarem se před odvetou sešli u jednoho stolu

Do K. O. magazínu za Matoušem Rajmontem zavítali dva speciální hosté, přední čeští boxeři a odvěcí rivalové Vasil Ducár a Václav Pejsar. Ti se na konci září po letech podruhé utkají mezi provazy, a tak není divu, že atmosféra ve studiu byla místy pěkně vyostřená. Celý díl můžete zhlédnout pod titulkem videa.

"Mám se skvěle. Doma na mě čeká 15denní dcera," odpovídal s úsměvem Ducár na první otázku. Pak už ale přišla řeč na dlouho očekávanou odvetu dvou předních českých boxerů, která se odehraje v Plzni.

"Netajím se tím, že od prvního zápasu o odvetu stojím, byť jsem před zápasem říkal, že žádná odveta nebude a že jednou se ukáže, kdo z nás je lepší. Vzhledem k okolnostem jsem o to stál. A teď to přichází," řekl na úvod Pejsar, jenž z prvního duelu odešel jako poražený. Do druhého zápasu půjde jako outsider a to mu vyhovuje: "Cítím to, možná mi to i trochu vyhovuje. Cítím, že karty jsou na straně Vasila a že já jdu do zápasu jako outsider."

Odveta byla v éteru již delší dobu, ale kvůli "mrzutostem", jak zákulisí nazval Ducár, k ní dojde až v září 2022. "Nemám problém s Vaškem, ale probíhaly tam, nechci říct rozbroje. Z prvotního zápasu, když to bylo domluvené, tak z toho sešlo z Vencovy strany," prohlásil. Tím odstartoval trash talk, který celý můžete zhlédnout ve videu. Výměna názorů a vyříkávání si "mrzutostí" vyústily i ve zpochybnění Pejsarova titulu v nově zřízené bridgerweight (do 101 kg), který získal v červenci v duelu s Pavlem Šourem.

Související obsah

Ducár od posledního zápasu několikrát bojoval o mezinárodní tituly. Naposledy na začátku srpna v Anglii, kde se o evropský pás IBF utkal s Jordanem Thompsonem. V závěru sice soupeře poslal k zemi, ale na senzační výhru to nestačilo. "Duel mi nevyšel po technické i taktické stránce. Pořád mi utíkal (Thompson) a nemohl jsem se na něj dostat. Podle mě ho ještě teď bolí lýtka, protože v ringu naběhal maraton. Nesedl mi, ale myslím, že to byl dobrý výkon. Mrzí mě to, ale ten vztek mě posune v přípravě (na Pejsara)," vyjádřil se k zápasu.

​Na závěr premiérového dílu nechyběla Denisa Gudelj se soutěží o přístupový kód na šest měsíců na Voyo. Otázka se týká dvou dnešních hostů: Kdy se uskutečnil první zápas mezi Vasilem Ducárem a Václavem Pejsarem? Nápovědy najdete na konci dílu a své odpovědi posílejte na K.O.magazin@nova.cz.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události