Nemohoucí Sparta neporazila ani oslabený Jablonec. Chyběly šance i góly

Asger Sorensen v souboji s Milošem Kratochvílem | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Trápení Sparty v letošní sezoně pokračuje. Po nečekané domácí ztrátě s Bohemians nedokázala vyhrát ani v jablonci, přestože hrála více než půl hodiny proti deseti. V tomto období si navíc dokázala vytvořit pouze jednu šanci. Paradoxně na druhé straně mohl rozhodnout Malínský, ale tváří v tvář Holcovi neuspěl.

Spartě v Jablonci vyšel výborně začátek zápasu. Do vedení se dostala už v desáté minutě, když chyboval Krob, k odraženému míči se dostal Daněk a mladý záložník přesnou přízemní ranou k tyči překonal Hanuše.

Severočeši mohli srovnat skóre po půlhodině hry. Do zakončení se dostal Kratochvíl, ale Holec stál na správném místě. O čtyři minuty později zahrozila opět Sparta. Daněk přihrál na hranici vápna Čvančarovi, který hledal centrem na zadní tyči Juliše. Sparťanský útočník ale na míč ve skluzu jen těsně nedosáhl. Domácím se přece jen podařilo do konce prvního poločasu srovnat. Po rychlém protiútoku přihrál Chramosta před prázdnou branku Kratochvílovi, který už neměl problém skórovat.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta aktivněji, ale nedařilo se jí vytvořit si větší šanci. Cesta Jablonce za body se velmi zkomplikovala v 55. minutě, kdy Považanec fauloval Davida Pavelku, za což od rozhodčího dostal druhou žlutou kartu. Ti znamenalo, že musel předčasně zamířit do sprch, a tak Severočeši dohrávali v deseti.

​V přesilové hře ale byla Sparta naprosto nemohoucí. Nedokázala si vytvořit jedinou vyloženou šanci, a tak nejblíže gólu byli paradoxně domácí. Po nepřesně rozehraném rohovém kopu Sparty podnikl Chramosta rychlý protiútok a vysunul střídajícího Malínského, který postupoval sám na Holce. Marně ho stíhala trojice sparťanů. Jenže proti byl Holec, který vyběhl a zachránil Spartu.

Strhnout vedení na svoji stranu mohli hosté v 85. minutě. Mejdr odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde si do vlastní branky málem srazil míč Martinec. Hanuš ale výborným zákrokem zasáhl. V samotném závěru dostal ještě druhou žlutou kartu Krob, ale to už na výsledku utkání nic nezměnilo.

Hráči Bohemians nenavázali na bod z Letné

Klokani ve víkendovém kole remizovali se Spartou a chtěli bodovat i proti jihočeskému Dynamu. Byli to ale hosté, kdo začal velmi aktivně. Už v šesté minutě se ve velké šanci ocitl Čmelík, který dostal přihrávku za obranu. Svým lobem sice přehodil brankáře Valeše, míč ale šel mimo.

O sedm minut později už se hráči Dynama mohli radovat. Na Čoličův centr z pravé strany si naskočil Michal Škoda a povedenou hlavičkou otevřel skóre. Bohemka si vypracovala první šanci až po půlhodině hry, kdy po centru zprava nebezpečně hlavičkoval Lukáš Hůlka, Janáček ale vytasil parádní zákrok a udržel čisté konto.

​V závěru prvního poločasu domácí zahrozili podruhé. Po rohovém kopu propadl balon k Petrákovi, který okamžitě vystřelil. Z dobré pozice ale netrefil ani branku. Fanoušci zeleno-bílého celku se mohli radovat až ve druhém poločase. V 59. minutě využil chybu hostujícího obránce Lukáše Havla Petr Hronek, jenž následnou přihrávkou našel rozběhnutého Davida Puškáče. Ten přeloboval hostujícího brankáře a vyrovnal.

Šest minut před koncem se však opět radovali Jihočeši. Za obranou se objevil Branislav Sluka, který jen lehce tečoval balon a poslal ho do sítě. Dynamo tak vyhrálo v Ďolíčku 2:1.

Pardubice se dál trápí

Pardubice, které na začátku týdne rozvázaly spolupráci s trenérem Krejčím, vyrazily v rámci vloženého kola do Zlína a už od začátku tahaly za kratší konec. Po nešťastné vlastní brance Hlavatého ze 39. minuty totiž Východočeši prohrávali 0:1. V 71. minutě se však týmu z města perníku povedlo dorovnat gólový stav.

​Vojtěch Sychra utekl Procházkovi a poslal míč do brány pod tělem Mateje Rakovana. Oslavil tak svůj první ligový gól. Ševci však o pouhé dvě minuty později znovu přiklonili výsledek na svou stranu.

Janetzký posunul balon Robertu Hrubému, jenž vypálil z 20 metrů. A jeho střela skončila v síti. V 76. minutě přišla pro Pardubice další pohroma. Ze hřiště se podruhé žluté kartě pakoval Helešic a Východočeši museli dohrávat v deseti. Nakonec tak padli 1:2.