APLIKACE TN.CZ
MMA

Mladí si v GCF mohou udělat jméno, říká promotér Kadlec. Co vzkázal Vémolovi?

Už tuto sobotu vstoupí nejstarší česká MMA organizace do nové éry. V Příbrami se odehraje první galavečer GCF po změně majitelské struktury, do které patří i tuzemský youtuber Vladimír Kadlec. Nový promotér byl ve středu hostem Snídaně s Novou. Promluvil o novém směru organizace a rýpl si i do Karlose Vémoly.

Organizací Gladiator Fighting Championship prošly ty největší jména tuzemského MMA – Karlos Vémola, David Dvořák, Miloš Petrášek a také Jiří Procházka, který nedávno usedl na trůn polotěžké váhy ve slavné UFC. "Jirka podle mě hodil Česko na mapu světového MMA. To je super a podle mě to namotivuje mnoho mladých kluků začít s tímto sportem," řekl promotér Vláďa Kadlec

A právě mladým zápasníkům, ať už amatérům, či bojovníkům stojícím na začátku profesionální kariéry, chce dávat prostor GCF s novým vedením. "Jsme profi organizace, která zaštituje i ty mladé. A my jim chceme pomoci s přechodem do profi, mohou být u nás a vyzápasit se. Udělat si jméno. Jsme pro ně takový přechodný můstek tam, kde by chtěli být," vysvětlil Kadlec. Ten je známý především svým kanálem VladaVideos na YouTube.

Související obsah

​Jedním takovým je například 19letý Marcel Máša. "Jeho příběh je neskutečný. Vyrůstal v dětském domově, pak u pěstounů, ale ani ti nebyli ideální. On miloval bojové sporty, a dokonce na něj dělali posudky, že je agresivní a nebezpečný pro okolí. Jedna z vychovatelek v něm však viděla potenciál a dala ho na MMA. On bude jeden z velkých talentů a představí se v Příbrami. Ten kluk nemá nic, jen MMA. I on říká, že MMA je jeho celý život," představil jednoho z bojovníků nový promotér.

Na závěr rozhovoru promotér připomněl dluh, který má s nadsázkou vůči GCF sám Karlos "Terminátor" Vémola. Ten byl totiž při změně majitele stále platným šampionem. A Kadlec se jej rozhodl zbavit titulu a "vyvěsit si ho v kanceláři", jak oznámil v prvním promo videu.  "Chtěl bych pozdravit Karlose Vémolu, stále mi dlužíš pás," loučil se Kadlec.

Galavečer GCF 65 v Příbrami nabídne 11 duelů, z toho pět profesionálních. Celý turnaj můžete sledovat v sobotu živě na Nova sport 2 a Voyo od 18:00. A stejně tak na stanicích televize Nova uvidíte i turnaj GCF 66, který proběhne 9. října v Olomouci.

Grafika ke galavečeru GCF 65 v Příbrami | Zdroj: se svolením Booking Agency
TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události