Kvitová postoupila bez boje. Nedařilo se Fruhvirtové a Siniakové

Linda Fruhvirtová | Zdroj: Profimedia

US Open pokračuje zápasy 2. kola. To nezvládla debutantka na grandslamu Linda Fruhvirtová a také Kateřina Siniaková. Dál se z Češek podívá Petra Kvitová, která dál postoupila bez boje.

Na sedmnáctiletou Lindu Fruhvirtovou čekala hodně těžká šichta. Ve 2. kole jí byla soupeřkou desátá hráčka světa Španělka Garbine Muguruzaová. Mladá česká hráčka absolutně nezvládla první set, ve kterém za 21 minut dostala kanára. Druhá sada už ale byla o něčem jiném.

Fruhvirtová začala parádně a dostala se dokonce do vedení 4:1 a v šestém gemu měla dokonce tři brejkboly. Jenže je nedokázala využít a od té doby vládla na kurtu opět osmadvacetiletá Španělka. Ta vyhrála pět her v řadě a účinkování české tenistky ukončila.

Dál neprošla ani Kateřina Siniaková, která se střetla s Francouzkou Alizé Cornetovou. Čtyřicátá hráčka světa první set ovládla jednoznačně 6:1, ale druhou sadu stejným poměrem ztratila. Šlo se tak do rozhodujícího třetího setu.

​V něm rozhodl jediný brejk, který si připsala Cornetová v dlouhém šestém gemu. Siniaková už žádnou zbraň na zkušenou hráčku nenašla a nakonec padla 3:6. Dál tak jde z českých hráček pouze Petra Kvitová. Ta na kurt nakonec vůbec nemusela, protože Ukrajinka Anhelina Kalininová z turnaje odstoupila kvůli nemoci. Soupeřkou Kvitové bude Garbine Muguruzaová.

Výsledky 2. kola US Open – ženy:

A. Kalininová – P. Kvitová bez boje
G. Muguruzaová – L. Fruhvirtová 6:0, 6:4
A. Cornetová – K. Siniaková 6:1, 1:6, 6:3

Na turnaji pokračuje Serena Williamsová, která před US Open hrála v Torontu, kde se emotivně rozloučila s diváky: