Motorsport

Po formulích i motorky. Do Saúdské Arábie brzy zavítá seriál MotoGP

Po formulích i motorky. Do Saúdské Arábie brzy zavítá seriál MotoGP
Jezdci MotoGP při GP San Marina Zdroj: Profimedia.cz

V Saúdské Arábii by se brzy mohly jet závody silničních motocyklů královské kubatury MotoGP. Promotérská společnost Dorna a šéf Saúdskoarabské motocyklové federace Chálid bin Sultán Abdalláh Fajsal během Velké ceny San Mariny podepsali memorandum, které rychlým motorkám otevře cestu do další exotické země. Pro tyto účely by měl dokonce být vybudován nový okruh, kde ale bude stát, se zatím neví.

Memorandum bylo podepsáno a spolupráci nic nebrání. Saúdská Arábie se po závodech formule 1 dočká i silničních motocyklů. Princ Chálid bin Sultán Abdalláh Fajsal, který je šéfem Saúdskoarabské motocyklové federace, a Carmelo Ezpeleta, jenž vykonává obdobnou funkci v promotérské společnosti Dorna, totiž při Grand Prix San Marina stvrdili podpisy důležitou smlouvu. 

Díky ní se bude brzy objevovat seriál MotoGP v dalším ze států Perského zálivu. "Doplnění kalendáře MotoGP o závody v Saúdské Arábii povede k dalšímu rozšíření tohoto sportu na Střední východ," uvedla Dorna v oficiálním prohlášení podle Reuters.

Na Středním východě se od roku 2004 koná Velká cena Kataru, v Saúdské Arábii se doposud jezdily jen závody formule 1, které tu měly premiéru v prosinci 2021. Místní obyvatelé už mohli naživo sledovat i Rallye Dakar nebo závody formule E.

"Region je klíčovým trhem pro motoristický sport a poptávka v Saúdské Arábii po akcích tohoto druhu roste s výzkumem, který ukazuje, že 80 % saúdských fanoušků chce ve své zemi vidět víc," řekl Ezpeleta. Součástí partnerství bude i snaha vytvořit nový program pro rozvoj talentovaných jezdců.

Související obsah

​​Pro silniční motocykly by měl být navíc postaven nový okruh. Formule 1 hostí Džidda, formule E se jely v Rijádu. Kde by mělo stát nové závodiště, ale zatím není jisté.

MS silničních motocyklů jezdí v nižší kubatuře Moto2 Čech Filip Salač. Poslední závod v San Marinu kvůli pádu ale nedokončil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události