Další sporty

Češi jsou na pokraji vyřazení. Na EuroBasketu padli i s Finskem

Češi jsou na pokraji vyřazení. Na EuroBasketu padli i s Finskem
Vít Krejčí v souboji s Eliasem Valtonenem | Zdroj: Profimedia.cz

Česká basketbalová reprezentace prohrála na domácí palubovce třetí zápas v rámci mistrovství Evropy a má nůž na krku. Proti Izraeli, který pro zachování našich šancí musí prohrát se Srbskem, potřebují ve čtvrtek bezpodmínečně vyhrát. Hvězdný Markkanen Čechy srazil 34 body.

Češi do utkání s Finskem nenaskočili vůbec dobře, brzy totiž prohrávali již o devět bodů, což není start, který by si národní tým představoval. Poté začala fungovat obrana, která pokryla hned několik situací a bylo to rázem o pět. Nabízené akce ale tým Ronena Ginzburga nevyužil a nakonec první část hry prohrál o jedenáct bodů. 

Na startu druhé čtvrtiny to bylo brzy již o šestnáct bodů a pro domácí reprezentaci to nevypadalo moc dobře. Ke konci prvního poločasu ale Češi začali náskok neuvěřitelně stahovat, dali deset bodů v řadě a bylo to rázem pouze o tři. Do kabin se šlo za stavu 51:45.

Opět ale nevyšel začátek, Finové dokonce v jednu dobu vedli o propastných osmnáct bodů. Čechům se moc nedařilo náskok snížit, přiblížit se jim povedlo až v úvodu závěrečné čtvrtiny, kdy to bylo o devět. Seveřané si ale stále drželi bezpečný náskok. 

Související obsah

Češi se drželi ve hře, ale Finové se vždycky dostali na desetibodový náskok. Navíc měli opravdu špičkové zakončení za tři body, dařilo se především hvězdnému Markkanenovi, který dával koš za košem, nehledě na to, v jaké pozici byl. Češi nakonec padli o deset bodů.

EuroBasket, čtvrté utkání: 

Finsko – Česko 98:88 (29:18, 22:27, 21:14, 26:29)
Nejlepší střelci: Markkanen 34, Salin 23, Koponen 14 – Hruban 22, Veselý 15, Auda 13

Po prohře se Srbskem čeští basketbalisté věděli, že musí jen vyhrávat. Proti Finsku to nevyšlo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události