Další sporty

Během Prague Playoffs se v O2 areně představí opět několik českých jezdců

Během Prague Playoffs se v O2 areně představí opět několik českých jezdců
Global Champions | Zdroj: CET / Kateřina Návojová

Listopadová galashow světového parkuru, která se opět uskuteční v pražské O2 areně, bude především ve znamení Super Cupu GCL a Super Grand Prix LGCT. V největší tuzemské aréně se ale divákům předvede spousta českých závodníků. Hned pět z nich dostalo divokou kartu.

O2 arena bude Prague Playoffs hostit ve druhé polovině listopadu, a to celkově již počtvrté. Půjde opět o velký svátek nejen českého jezdectví a někteří domácí závodníci si samotnou účastí splní i velký sen. Pořadatelé akce tradičně umožňují několika z nich startovat s jedním koněm úplně zdarma v soutěžích úrovně CSI2*. Jde o parkurové mistry České republiky z vybraných kategorií. Navíc pět členů A-týmu opět dostane divokou kartu k účasti v nejvyšších soutěžích CSI5*.

V Praze se samozřejmě představí i členka týmu Prague Lions Anna Kellnerová, která je zároveň manažerkou družstva. Právě pražský celek si v Global Champions League vede velmi dobře a aktuálně je na čtvrté pozici, která zajišťuje postup do semifinále Super Cupu. "V žebříčku jsme nyní hodně vysoko, což je částečně i díky změně jezdců. Tento rok máme opravdu několik silných dvojic," prozradila Kellnerová.

Související obsah

​Pořadí v žebříčku se ale stále může změnit, protože do konce základní části zbývají ještě závody v New Yorku a v Rijádu. Nicméně samotná Kellnerová neví, zda je výhoda nastoupit až v druhý soutěžní den. "Je otázkou, zda je to pro nás výhoda, či nevýhoda. Chceme určitě skončit na co nejlepším místě, ale když jsme se dívali zpětně na výsledky Super Cupu v předešlých letech, tak víme, že první čtyři týmy nemají vždy jednoduché nastoupit do tak obrovského parkuru až v druhém soutěžním dni. Je to tedy půl na půl, jestli je výhoda být před Prague Playoffs mezi nejlepšími čtyřmi. I kdybychom se tedy udrželi v top čtveřici, tak nás fanoušci uvidí ve čtvrteční zahajovací soutěži, jelikož rozdíl mezi warm-upem a páteční soutěží GCL je tak obrovský, že by pro koně nebylo nejlepší rozhodnutí, aby ve čtvrtek nestartovali," vysvětlila česká reprezentantka.

V zahajovací soutěži bude k vidění i několik dalších českých reprezentantů. Mezi nimi jsou členové reprezentačního A-týmu – Aleš Opatrný, který se zúčastnil olympijských her v Tokiu, tak letošního mistrovství světa v dánském Herningu. S valachem Forewerem navíc loni nadchl diváky v O2 areně vítězstvím právě v zahajovací soutěži.

Související obsah

​"Už jen když jsem vstoupil do arény před parkurem, tak atmosféra byla skvělá. Po absolvování posledního skoku ještě lepší a při dekorování nejlepší," byl tehdy nadšený Opatrný. Mimo něj se představí také Vladimír Tetera s valachem Gangster V/H Noddeveld a divoké karty obdrželi další čeští reprezentanti Kamil Papoušek, Filip Doležal a Emma Augier De Moussac.

Ještě více domácích jezdců se představí na úrovni CSI2*. Mezi nimi bude Nikola Bielíková, Tereza Svobodová, Lucie Strnadlová a Emma Sophia Španko. To je ale pouhý zlomek českých jmen, která se v listopadu v Praze představí. Loni na akci startovalo 23 českých jezdců a podobný počet se očekává i letos.

Prague Lions skončili v Londýně na sedmém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události