Mizérie Pardubic trvá. V poháru vypadly se třetiligovým týmem

Pardubičtí Martin Toml a Viktor Budinský Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Tragické výkony fotbalových Pardubic nemají konce. V pohárovém utkání na půdě třetiligových Velvar chtěly ukončit sérii špatných výsledků, místo toho si ale uřízly pořádnou ostudu. Východočeši prohráli 0:1 a s MOL Cupem se loučí již ve druhém kole. Natrápily se i Teplice, které nad Žižkovem vyhrály až gólem v nastavení.

Pardubice vedl již nový trenér Radoslav Kováč, který přebral poslední tým ligy teprve nedávno. Východočeši vyhráli v letošní sezoně jediné utkání nad Libercem, jinak padli sedmkrát. A jsou na posledním místě české Fortuna ligy. Navíc mají negativní skóre 4:22.

Do Velvar si jely Pardubice spíše zlepšit reputaci a dostat se zpátky na vítěznou vlnu. Místo toho ale přišlo velké vystřízlivění. Jedinou branku zápasu vstřelil Robert Kott, který se trefil přesně zpoza vápna. Duong navíc ve druhém poločase mohl navýšit vedení, ale nadvakrát ve velké šanci Budinského neprostřelil.

V domácím poháru tak Pardubice ztroskotaly na prvním soupeři. Trápily se také Teplice, které letos obraly o body Plzeň a Spartu. Na půdě třetiligové Viktorky Žižkov vybojovaly těsnou výhru 2:1 v prodloužení. Jinak se ligové týmy radovaly z postupů.

Liberec vyhrál na půdě divizních Rokycan 5:1, Jablonec nad Motorletem Praha zvítězil bez inkasované branky 4:0. Stejným výsledkem Zbrojovka porazila nedaleké Rosice. Překvapily i třetiligové Zápy, které doma zdolaly o ligu lepší Chrudim.

Plzeň kvůli Lize mistrů hraje MOL Cup až od třetího kola. Viktorka v úterý prohrála doma s Interem Milán 0:2: