Tenis

Teď si dám pár dní pauzu, ale počet grandslamů chci znásobit, říká Krejčíková

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou v neděli ovládly US Open a dovršily kariérní grandslam. A právě Krejčíková na setkání s novináři prozradila, jaký grandslam byl nejtěžší, jak dlouho si dá pauzu a co nejlepší deblový pár motivuje do budoucna.

Krejčíková za vítězství obdržela nové auto značky Land Rover a do kufru vecpala své grandslamové trofeje, nicméně ta poslední z US Open jí chyběla. "Moc mi k tomu neřekli. Prý tam musí ještě něco gravírovat. Za normálních okolností to dělají přímo na místě a pak pohár hned dostaneme," smála se Krejčíková.

Ta se svou parťačkou Siniakovou završila minulý týden kariérní grandslam, když po Australian Open, French Open a Wimbledonu ovládla i US Open. "Vážím si všech trofejí stejně a myslím, že cesta ke všem byla stejně náročná. Všechny cesty byly těžké. Když si to sesumíruji, tak náročná cesta byla v Austrálii, ve Wimbledonu a také teď na US Open. Ale mám obrovskou radost, že se nám to takto třikrát podařilo," řekla spokojeně 26letá tenistka.

Související obsah

​Nyní si užije zasloužený odpočinek. "Budu mít volno pouze pár dní. Plánuji teď být více s rodinou a odpočívat. Od příštího týdne chci ale začít opět trénovat. Další turnaj, kde budu hrát, bude v estonském Tallinnu," odhalila své další plány brněnská rodačka.

Momentálně se nabízí otázka, co českou dvojici motivuje dál. Krejčíková se Siniakovou už vyhrály naprosto vše. Kromě všech turnajů velké čtyřky ovládly i olympijské hry, Turnaj mistryň a Fed Cup. "Chceme to všechno znásobit. Je spousta českých legend, které mají více grandslamů než my. Pokusíme se je překonat," řekla na závěr Krejčíková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události