Češi vedou v Davis Cupu nad Izraelem 2:0. Po Lehečkovi vyhrál i Macháč

Jiří Lehečka Zdroj: ČTS - Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Čeští tenisté rozehráli v Davis Cupu barážový duel s Izraelem. Jako první šel do hry Jiří Lehečka, na kterého čekal Daniel Cukierman. Lehečka se se svým soupeřem nepáral a snadno ho porazil 2:0. Stejným poměrem si poradil Tomáš Macháč s Edanem Lešemem, a Češi tak vedou 2:0 na zápasy.

Lehečka odehrál naprosto parádní první set. Při podáních soupeře šel sice vždy přes shodu, ale získal všechny tři jeho servisy. Při svém podání nenabídl Cukiermanovi ani jeden brejkbol, v prvním setu tak udělil Izraelcovi kanára.

Druhá sada byla o poznání vyrovnanější. Lehečka brejknul 450. hráče světa ve třetí hře a zápas nakonec doservíroval, ačkoliv měl trošku problémy. V šestém gemu musel odvracet jeden brejkbol a v desátém prohrával už 0:40. Nakonec to zvládl, vyhrál 6:4 a českému týmu zajistil první bod. Dvacetiletý Čech v Davis Cupu zvítězil až na sedmý pokus.

Po Lehečkovi se zápas povedl také Tomáši Macháčovi, jenž si poradil s Edanem Lešemem. V prvním setu si oba borci drželi podání až do stavu 3:3. V sedmé hře si Macháč vypracoval dva brejkboly a ten druhý využil. Za stavu 5:3 měl následně na returnu i dva setboly, ale musel si počkat až na své podání. Tam už soupeře doklepl a vyhrál 6:4.

Druhá sada byla ještě vyrovnanější. Česká dvojka měla několik problémů při vlastním podání a musela odvracet celkem šest brejkbolů. Všechny ale zlikvidovala a set dospěl do stavu 5:5. Následně však Macháč svého soupeře brejkl, při svém podání využil první mečbol, a Češi tak vedou po prvním barážovém dnu nad Izraelem 2:0 na zápasy.

Izrael – Česko 0:2

D. Cukierman – J. Lehečka 0:6, 4:6
E. Lešem – T. Macháč 4:6, 5:7