Motorsport

Salač dojel v prvním tréninku v Aragonii šestnáctý. Ve druhém se zlepšil

Český závodník v kategorii Moto2 má za sebou první dva tréninky na Velkou cenu Aragonie. V tom prvním zajel 16. nejrychlejší čas, v odpoledním si pak o dvě pozice polepšil. Na trať se vrátil v MotoGP Marc Márquez.

V dopoledním tréninku zajel Filip Salač čas 1:54,442, což ho zařadilo na 16. místo. Na nejrychlejšího Augusta Fernándeze, který vévodí celému seriálu, ztratil 1,596. V odpoledním měření sil se jezdec týmu Gresini Racing o dvě místa zlepšil. Časem 1:53,834 se tak zařadil na 14. příčku. Fernández byl tentokrát druhý za Arónem Canetem.

Do kolotoče mistrovství světa se po dlouhé absenci vrátil Marc Márquez, který byl v úvodním tréninku 11., v tom druhém se pak vyšvihl na osmé místo. Lídrovi šampionátu Fabiu Quartararovi vůbec nevyšel první trénink, ve kterém skončil až osmý, ve druhém se posunul na druhé místo. Vůbec nejrychlejší byl Španěl Jorge Martin, který zajel čas 1:47,402.

​V nejslabší kubatuře Moto3 uspěl nejprve Japonec Ayumu Sasaki, ve druhém byl nejrychlejší Dennis Foggia. Zítřejší program začíná třetími tréninky kategorie Moto3 na Nova Sport 1 a Voyo v 9 hodin.