šipky

Na World Series of Darts Finals končí favorizovaný Nizozemec i Sherrocková

Na World Series of Darts Finals končí favorizovaný Nizozemec i Sherrocková
Fallon Sherrocková Zdroj: Profimedia

V Amsterdamu odstartoval turnaj World Series of Darts Finals. Z favoritů vypadl domácí miláček Vincent Van der Voort, jenž nestačil na Matthewa Campbella. Hodně očekávaný duel byl především mezi Fallon Sherrockovou a Peterem Wrightem. Skotský hráč nakonec vyhrál 6:4.

V úplně prvním zápase turnaje proti sobě nastoupili Daniel Baggish a Ryan Joyce. A hned to bylo velké drama. Oba borci si vzali po jednom podání, šlo se do rozhodujícího legu, ve kterém využil výhodu tří šipek Joyce a postoupil dál. Další bylo na programu anglické derby mezi Jamiem Hughesem a Dave Chisnallem. Jasně favorizovaný Chizzy se dostal rychle do vedení 4:1 a nakonec vyhrál 6:3.

Třetí zápas byl také soubojem dvou šipkařů ze stejné země, tentokrát z Austrálie. Damon Heta, devatenáctý hráč světa, neměl problém s Gordonem Mathersem a zvítězil 6:3. Velmi vyrovnaný zápas následoval ihned po nich. Novozélanďan Haupai Puha dotáhl souboj s Dirkem van Duijvenbodem až do rozhodujícího legu a měl servis. Jenže ani to mu nestačilo a padl 5:6.

Související obsah

​Poté přišel zápas mezi mistrem Severní Ameriky Leonardem Gatesem a Jihoafričanem Devonem Petersonem. Prvně jmenovaný The Soldier nakonec postoupil po výhře 6:4. Po nich se na pódiu konečně objevila Fallon Sherrocková, na kterou čekal jeden z nejtěžších soupeřů – Peter Wright. Ačkoliv sympatická Angličanka hrála výborně a dvakrát naházela maximum, tak Snakebitovi podlehla 4:6.

Nečekaným výsledkem skončil duel mezi Kanaďanem Matthew Campbellem a oblíbencem domácích fanoušků Vincentem Van der Voortem. Až 85. hráč světa dokázal porazit svého soupeře 6:3. Poslední zápas proti sobě svedl Australana Simona Whitlocka a Nizozemce Dannyho Nopperta. Domácí hráč v osmém legu předvedl nejvyšší možné zavření 170, čímž odskočil na 5:3 a nakonec zápas dotáhl k postupu po výhře 6:4.

Výsledky 1. kola World Series of Darts Finals:

D. Baggish – R. Joyce 5:6
J. Hughes – D. Chisnall 3:6
G. Mathers – D. Heta 3:6
H. Puha – D. van Duijvenbode 5:6
L. Gates – D. Petersen 6:4
F. Sherrock – P. Wright 4:6
M. Campbell – V. Van der Voort
S. Whitlock – D. Noppert

Rozpis 2. kola World Series of Darts Finals:

G. Anderson – D. van Duijvenbode
J. Wade – L. Gates
J. Cullen – D. Chisnall
D. Van den Bergh – R. Joyce
M. van Gerwen – D. Heta
J. Clayton – D. Noppert
M. Smith – P. Wright

Na Novém Zélandu kraloval Gerwyn Price:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události