Hokej

Doufám, že v Bostonu opět podepíšu, jsem tu opravdu šťastný, říká Pastrňák

Doufám, že v Bostonu opět podepíšu, jsem tu opravdu šťastný, říká Pastrňák
David Pastrňák Zdroj: Profimedia

David Pastrňák letos vstoupí do poslední sezony své šestileté smlouvy. Nyní se rozpovídal pro zámořská média o tom, že by rád v Bostonu zůstal i nadále, protože je u Bruins opravdu šťastný.

Na 26letého útočníka čeká poslední sezona jeho stávající smlouvy, kterou podepsal 14. září 2017. A v průměru si přišel na 6,67 milionu dolarů (164 milionů korun). Pokud by během příštího ročníku nepodepsal, stal by se nechráněným volným hráčem. Samotný Pastrňák ale preferuje setrvání v týmu Bruins.

"Ano, samozřejmě," odpověděl havířovský odchovanec na otázku, zda by rád v Bostonu zůstal. "Tohle město je místem, kde jsem dostal šanci stát se hráčem, jakým jsem, a člověkem, jakým jsem. A bostonská organizace je toho neuvěřitelnou součástí. Přišel jsem sem jako dítě a teď jsem muž. To mě opravdu těší. Mám na toto místo už teď spoustu skvělých vzpomínek. A jak už jsem mnohokrát řekl, tak to tady miluju. Je mi ctí nosit tento dres," prozradil pro nhl.com.

Související obsah

​"Mám před sebou ještě celou sezonu, během které si všechno ujasníme. Došlo k několika změnám, máme nového trenéra a někdy to chce prostě čas," řekla bostonská 88.

"Moc se nám tu líbí. Je to náš domov. S partnerkou Rebeccou jsem tu strávil neuvěřitelné roky a jsme tu opravdu šťastní. Samozřejmě se už teď soustředím na to, abych byl připraven na první zápas základní části. Budou nám chybět někteří klíčoví hráči a já vím, že musím být od začátku ve formě," pokračoval Pastrňák.

Související obsah

​Bruins začnou novou sezonu bez Marchanda, který v květnu podstoupil operaci kyčle. V pátek sice poprvé bruslil, ale očekává se, že do zápasu nastoupí až koncem listopadu. Bostonu budou chybět také obránci Charlie McAvoy a Matt Grzelcyk. Oba za sebou mají operaci ramene.

"Marchand a McAvoy jsou samozřejmě dva klíčoví hráči našeho týmu. Ale máme skvělé vůdčí jádro, takže jsem si celkem jistý, že budeme do prvního zápasu připraveni. Bude to však náročné. Ale jakmile tyto překážky překonáme, budeme lepší a budeme společně růst," ujišťuje Pastrňák. Boston odstartuje novou sezonu 12. října na ledě Washingtonu Capitals.

David Pastrňák si to letos vyzkoušel i s golfovou holí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události