Motorsport

Salač v kvalifikaci na VC Aragonie vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek

Filip Salač Zdroj: Profimedia

Filip Salač si v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Aragonie vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek sezony. Po kvalitním třetím tréninku se dostal rovnou do druhé fáze a odstartuje ze 12. místa.

Po pátečních dvou trénincích to nevypadalo, že by se Salač dostal rovnou do druhé části kvalifikace. Jenže v sobotním dopoledním měření sil se zlepšil a dostal se mezi nejlepší.

Tam se dlouho držel na desátém místě, ale nakonec se před něj ještě dva soupeři dostali. Startovat tak bude ze 12. místa. Tím vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek sezony. Ze stejné pozice startoval i v nizozemském Assenu. Jednou byl dokonce čtvrtý, a to hned při úvodní Velké ceně Kataru.

​Nejrychlejší byl v kategorii Moto2 lídr šampionátu Augusto Fernández. V královské kubatuře kraloval Francesco Bagnaia na Ducati. Návrat do závodního kolotoče se zatím příliš nedaří Marcu Márquezovi, který v úvodní části kvalifikace spadl. Nic vážného se mu naštěstí nestalo. Nakonec odstartuje ze 13. místa. Moto3 vyhrál Španěl Izan Guevara.