Hokej

Reklamu na ruskou agresi tu nechceme, řekl Hašek. Ministerstvo už jedná s NHL

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek vyjádřil souhlas s ministerstvem zahraničí, které poslalo oficiální dopis komisionáři NHL Garymu Betttmanovi a jeho zástupci Billu Dalymu. Ten vznikl i na základě jednání s českou sportovní ikonou, která nemůže Rusům po invazi na Ukrajinu přijít na jméno. Resort v listu vyjadřuje přesvědčení o tom, že není v zájmu ČR, aby ruští hráči vstoupili na české území a hráli tu zápasy, jež jsou naplánované na 7. a 8. října. "Nechceme zde reklamu na ruskou agresi," řekla k jejich rozhodnutí gólmanská superstar.

Výrazný odpůrce ruské agrese na Ukrajině a zastánce globálního trestu pro Rusy i ruské sportovce Dominik Hašek zveřejnil informaci, že ministerstvo zahraničí poslalo oficiální dopis vedení NHL, v němž se zcela jasně staví k ruským hokejistům, kteří hrají nejslavnější soutěž světa a měli by se představit v říjnových zápasech v české O2 areně.

"Minulý týden Ministerstvo zahraničí ČR odeslalo oficiální dopis vedení NHL Garymu Bettmanovi a Billu Dalymu, že není v zájmu ČR, aby ruští hráči vstoupili na naše území a odehráli zde 7. a 8. října zápasy," napsal bývalý brankář na svém twitteru. Byl to právě on, kdo dal věci do pohybu a začal jednat s ministerstvem o tom, aby v této věci něco podniklo.

Rozhodnutí resortu pak kvitoval. Samotnému by se mu rozhodně nelíbilo, kdyby tu Rusové nastoupili, což dal několikrát jasně najevo. "Nechceme zde reklamu na ruskou agresi. Chráníme naše a našich spojenců životy v první řadě," uvedla sedmapadesátiletá ikona českého hokeje. 

Související obsah

​V týmu Nashvillu by se měly případné komplikace s nemožností Rusů vstoupit na české území dotknout Jakova Trenina, Jegora Afanasjeva a Jaroslava Askarova, za San Jose by se to týkalo Alexander Barabanov a Jevgenij Svečnikov, Danil Guščin, Timur Ibragimov, Artěmij Kňazev a Nikolaj Knižov. Na celkem osm dalších Rusů mají oba kluby práva a mohly by je do svých kádrů přidat. 

Hašek nedávno řekl, že ruské hráče v Česku nechce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události