Další sporty

Blíží se další souboj mezi Mayweatherem a McGregorem. Kdy se uskuteční?

Blíží se další souboj mezi Mayweatherem a McGregorem. Kdy se uskuteční?
Conor McGregor inkasuje tvrdý úder do Floyda Mayweathera Zdroj: Profimedia

Boxerská legenda Floyd Mayweather oznámila, že by se v roce 2023 mohla opět v ringu utkat s ikonou MMA Conorem McGregorem. Údajně už zbývá pouze doladit, zda půjde o exhibici, nebo profesionální odvetu za rok 2017.

Je to něco málo přes pět let, kdy Mayweather v boxerském zápase v Las Vegas porazil McGregora TKO v desátém kole. A právě slavný boxer nyní pro Daily Mail prozradil, že se blíží odveta duelu, která by mohla proběhnout v roce 2023.

"Chci se o víkendu vydat na zápas proti Mikuru Asakurovi a užít si ho. Pak mě v listopadu čeká další exhibice v Dubaji a v roce 2023 já a McGregor," řekl v rozhovoru. "Nevíme, jestli to bude exhibice, nebo profesionální zápas. Mluvíme o obojím. Já bych dal přednost exhibici," pokračoval americký boxer.

"Nejsem na zápasy, kde bych mohl dostat. Kluci jako Conor McGregor a kluci, kteří nemají moc tvrdé údery, jako jsou youtubeři nebo kluci z UFC, mi nevadí. Ale nechci se vystavovat situaci, kdy bych si ublížil nebo se zranil," vysvětlil 45letý boxer důvody, proč preferuje exhibici.

Právě souboj s irským bijcem byl posledním profesionálním zápasem amerického boxera. Díky tomuto duelu zaokrouhlil svou bilanci na 50 výher. Ani jednou v profesionálním ringu neprohrál, ani neremizoval. Mayweather si údajně posledním zápasem s McGregorem přišel na 280 milionů dolarů (6,8 miliardy korun). U Ira se spekuluje o 130 milionech dolarů (3,1 miliardy korun).

Související obsah

​Fenomén UFC od zmíněného duelu čtyřikrát naskočil do oktagonu, ale připsal si tři porážky. Navíc si v posledním souboji s Dustinem Poirierem zlomil nohu a musel si dát pauzu. Jenže při poslední Velké ceně Monaka formule 1 potvrdil, že by se rád vrátil k boxu.

"Je to pro mě velká výzva. Box byla moje první láska v bojových sportech. Když jsem byl naposledy na boxu, tak jsem se skvěle bavil. Můj návrat ale samozřejmě bude v oktagonu UFC. Můj příběh ještě zdaleka neskončil. Je to vlastně teprve začátek. Ale opět se určitě v boxerském ringu představím," řekl tehdy McGregor pro Sky Sports.

McGregor se představil také jako nadhazovač v MLB. V oktagonu a v ringu mu to jde ale o poznání lépe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události