Další sporty

Zápas Mayweathera s McGregorem se komplikuje. Irský bijec prý nemá zájem

Zápas Mayweathera s McGregorem se komplikuje. Irský bijec prý nemá zájem
Conor McGregor a Floyd Mayweather při prvním boxerském zápase | Zdroj: Profimedia

Ve středu přišel americký boxer Floyd Mayweather se zprávou, že se blíží druhý zápas mezi ním a MMA zápasníkem Conorem McGregorem. Jenže plánovaný boxerský duel začíná mít trhliny. Hvězda UFC údajně nemá zájem.

K druhému zápasu mezi oběma borci mělo dojít v roce 2023. Podle slov Mayweathera už spolu oba týmy komunikovaly a domlouvaly se pouze na tom, zda půjde o exhibiční duel, nebo o profesionální odvetu. Nyní možná nedojde ani k jedné z variant.

McGregor totiž na svém instagramu zveřejnil fotku z jejich prvního zápasu s popiskem: "Nemám zájem." Vzápětí přidal tu samou fotografii, ale Mayweathera překryl názvy svých sponzorů, a dal tak jasně najevo, že podobný střet nepotřebuje. Ačkoliv by si oba borci zřejmě přišli na pěkné peníze. Z prvního zápasu si Mayweather údajně odnesl 280 milionů dolarů (6,8 miliardy korun) a McGregor 130 milionů dolarů (3,1 miliardy korun).

https://www.instagram.com/p/Cixynkmpbc3/

Přitom už to vypadalo, že k boxerskému zápasu skutečně dojde. "Chci se o víkendu vydat na zápas proti Mikuru Asakurovi a užít si ho. Pak mě v listopadu čeká další exhibice v Dubaji a v roce 2023 já a McGregor," prozradil pro Daily Mail Mayweather. "Nevíme, jestli to bude exhibice, nebo profesionální zápas. Mluvíme o obojím. Já bych dal přednost exhibici," pokračoval americký boxer.

Jak to všechno dopadne, to je zatím nejisté. Pro oba byl souboj v roce 2017 posledním profesionálním boxerským zápasem. McGregor se ale momentálně po zlomenině nohy, kterou utrpěl v posledním měření sil s Dustinem Poirierem, chystá na návrat do UFC. K tomu by mohlo dojít na začátku roku 2023.

Související obsah

​Přitom při letošní Velké ceně Monaka formule 1 prohlásil, že se k boxu chce vrátit. "Je to pro mě velká výzva. Box byla moje první láska v bojových sportech. Když jsem byl naposledy na boxu, tak jsem se skvěle bavil. Můj návrat ale samozřejmě bude v oktagonu UFC. Můj příběh ještě zdaleka neskončil. Je to vlastně teprve začátek. Ale opět se určitě v boxerském ringu představím," řekl tehdy pro Sky Sports.

McGregor se představil také jako nadhazovač v MLB. V oktagonu a v ringu mu to jde ale o poznání lépe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události