Fotbal

Tvrdík se zastal Sparty: Bez chyb sudích by měla o 6 bodů více. Je tu dvojí metr

Tvrdík se zastal Sparty: Bez chyb sudích by měla o 6 bodů více. Je tu dvojí metr
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V posledních týdnech došlo v české fotbalové lize ke mnoha sporným rozhodnutím sudích, která rozdělují fotbalovou veřejnost. Na toto téma otevřeně promluvil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík pro klubový pořad Hovory z Edenu. Podle něj by rozhodčí měli mít ve všech zápasech stejný metr, což se podle něj neděje. Současně oznámil, že se sešel s Františkem Čuprem ze Sparty a domluvili se, že oba jejich kluby zaplatí pořízení kalibrované ofsajdové čáry.

Jaroslav Tvrdík promluvil v pořadu Hovory z Edenu o mnoha zajímavých tématech. Prozradil podrobnosti o svém zdravotním stavu, vyjádřil se k velké klubové marodce, cílech týmu, letních přestupech nebo chování pořadatelské služby Viktorie Plzeň před vzájemným zápasem, kdy si fanoušci Slavie museli při kontrole v dešti potupně sundávat i boty. Velkou pozornost ale zasluhují hlavně jeho vyjádření směrem ke Komisi rozhodčích FAČR.

"Já vím, že řada fanoušků vložila velké naděje do předsedy komise rozhodčích Radka Příhody a dneska má pocit, že jejich očekávání nenaplňuje. Za sebe, a myslím, že i za Spartu, můžu říct, že stále stojíme za současnou komisí rozhodčích. Předseda komise má naši plnou podporu. Musí to být právě komise rozhodčích, která zjedná nápravu," má jasno Tvrdík. 

Související obsah

​"Sparta i Slavia investují do ligy stovky milionů. Není akceptovatelné, aby existovaly pochybnosti o regulérnosti soutěže.  Není to jen sport, je to i velký byznys. Já jsem byl na zápase v Liberci. Tam jsem slyšel, jak celý stadion skanduje erná sv*ně' a tohle nepatří k fotbalu, stejně jako dění ve Viktorce Plzeň. Regulérnost soutěže je mantra. Musíme udělat tlustou čáru za minulostí. Radek Příhoda prostě tu situaci musí zvládnout," nepochybuje Tvrdík. 

Předseda představenstva Slavie se vyjádřil i ke spornému momentu ze zápasu s Plzní, kde obránce pražského klubu Santos dostal už v první minutě červenou kartu, a navíc se po jeho zákroku kopala penalta. "Já vám řeknu můj soukromý názor. Po zhlédnutí záběrů z VAR, Santos na něj položil ruce, udělal přesně to, před čím trenéři hráče varovali. Jestli se Mosquera svalil teatrálně, není za mě vůbec důležité. Za mě to byla penalta, sudí to posoudil správně. Neumím posoudit, jestli měla být červená karta, nejsem pravidlový expert," přiznal Tvrdík.

Ačkoliv v tomto případě sudí chybu podle Tvrdíka neudělal, stojí si zkušený podnikatel za tím, že v lize vládne dvojí metr. Uvedl to na příkladech úhlavních rivalů o titul, Viktorie Plzeň a Sparty. " Když se podívám na některé výkony rozhodčích proti Spartě, tak je potřeba říci, že měla mít v tuto chvíli o čtyři až šest bodů více. Některé výkony rozhodčích vůči Spartě jsou zarážející. Když porovnám některé zákroky, které proti Spartě nebyly písknuty, a porovnám to se Santosem, tak je to neporovnatelné. Když se pak podívám na nějaké zákroky, které nebyl písknuty ve prospěch Olomouce nebo ve prospěch dalších klubů proti Plzni, tak je standard zase opět jiný," nechápe Tvrdík.

Související obsah

​V pořadu Hovory z Edenu dále prozradil, které konkrétní kroky on sám udělá pro větší regulérnost soutěže. "Tento týden jsem se sešel s Františkem Čuprem, místopředsedou představenstva Sparty. Domluvili jsme se na řadě věcí. Dva závěry naší dohody můžu zveřejnit. Sparta a Slavia budou co nejrychleji žádat co nejrychlejší zavedení offside lajny. Důvodem, proč se toto rozhodnutí odkládalo, byly peníze. Domluvili jsme se na tom, že zaplatíme náklady na pořízení tohoto klíčového systému rovným dílem. Je to reakce na dění v posledních kolech, kdy řada ofsajdů vyvolává velké otázky a bez kalibrované čáry se nedá objektivně posuzovat. Co člověk, to názor. V tomto kontextu jsem už kontaktoval předsedu LFA Dušana Svobodu. Budeme hledat systém, který je levný nebo co nejlevnější, současně ale efektivní," řekl Tvrdík. 

Tvrdíkovi byla na začátku roku diagnostikována rakovina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události