Další sporty

Ahlmann se na Prague Playoffs těší. Je to něco jedinečného, říká parkurista

Německý parkurový jezdec Christian Ahlmann bude jedním z největších favoritů blížícího se Super Grand Prix v Praze, které se v české metropoli uskuteční 17.–20. listopadu. V letošní sezoně má aktuální lídr průběžného pořadí Longines Global Champions Tour (LGCT) na svém kontě už dvě vítězství.

O průběžné vedení může Ahlmann během nadcházejícího víkendu přijít. Závodu v New Yorku se účastnit nebude, a tak jej může předstihnout britský jezdec Ben Maher, který na něj ztrácí pouhých šest bodů. Před Super Grand Prix v Praze ještě proběhne mítink v Rijádu, který je v plánu v polovině října. 

V pražské O2 areně už Ahlmann určitě chybět nebude. V hlavní soutěži jednotlivců LGCT startoval v Praze už v roce 2019. "Vzpomínám na Prague Playoffs jako na výborné závody. Bylo to skvělé finále, něco jedinečného. Je to skvělá akce a nemyslím tím jen Super Grand Prix, ale všechny úrovně soutěží. Bylo úžasné vidět, co všechno pořadatelé připravili pro diváky. Velmi se na letošní ročník těším," má Ahlmann pro organizátory jen slova chvály. 

Související obsah

​​"Účast v letošní Super Grand Prix je pro mě opravdu důležitá. Je to soutěž, ve které startují ti nejlepší jezdci celé sezony s jejich nejlepšími koňmi. Bojuje se navíc o obrovskou výhru. Myslím, že se na to všichni těší," připomněl zkušený německý závodník fakt, že se celkem bojuje o 1 a čtvrt milionu eur (30,8 milionu korun). Vítěz se může těšit na 300 tisíc eur (7,4 milionu korun), za druhé místo bude rozdáno 200 tisíc eur (4,9 milionu korun) a závodníkovi, který obsadí třetí pozici, přiteče na účet 50 tisíc eur (1,2 milionu korun). Na výhru se může těšit i poslední z patnácti závodníků. 

Ahlmann se v letošní sezoně radoval už ze dvou vítězství, když kraloval v Hamburku a Stockholmu. "Letos mám velmi dobrou sezonu. Již jsem vyhrál dvakrát. Stockholm byl velmi krásný, ale nejkrásnější vzpomínky mám na Hamburk. Byly to v podstatě mé domovské závody a mít možnost startovat před domácím publikem bylo pro mě něco speciálního," řekl německý závodník. 

Související obsah

​O koních, které s sebou do O2 areny vezme, se zatím definitivně nerozhodl, ale leccos naznačil. "Dominator 2000 Z stoprocentně pojede ať už za tým, nebo v Super Grand Prix. Doufám, že budu s sebou mít zpět hřebce Clintrexo Z. Absolvoval první dva závody. Solid Gold je také ve skvělé formě, takže bych řekl, že jedničkou bude jeden z těchto tří," prozradil Ahlmann. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události