Fotbal

Ronaldo byl obviněn z násilného chování. Vyšetřovala jej i policie

Ronaldo byl obviněn z násilného chování. Vyšetřovala jej i policie
Cristiano Ronaldo v dresu Manchesteru United. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová asociace britské Premier League obvinila Cristiana Ronalda z porušení pravidel. Portugalec v dubnu rozbil telefon autistického chlapce. Stalo se po zápase s Evertonem, kdy rozčílený udeřil fanouška liverpoolského celku. Legendu světového fotbalu vyšetřovala i policie.

V dubnu prohrál Manchester United s Evertonem 0:1 a rozčílený Cristiano Ronaldo se neudržel a udeřil do mobilu fanouška domácího celku. Později vyšlo najevo, že se jedná o autistu Jacoba Hardinga, kterému se následně omluvil. Čtrnáctiletého mladíka měl i zranit. 

Nyní byl hráč, který se v sobotu představí v pražském Edenu, obviněn z porušení pravidel Fotbalové asociace (FA). Respektive jde o pravidlo E3, které uvádí, že účastník zápasu musí vždy jednat v nejlepším zájmu hry. 

Související obsah

Jeden z nejlepších fotbalistů historie byl dokonce vyslýchán policií v souvislosti s údajným napadením a trestným činem poškození cizí věci. Merseyside Police potvrdila, že záležitost byla vyřešena podmínečným varováním.

Fotbalová asociace se přesto celý incident rozhodla prošetřit. "Cristiano Ronaldo byl obviněn z porušení pravidla E3 FA za incident, který se odehrál po zápase Premier League v sobotu 9. dubna 2022. Chování útočníka bylo po závěrečném hvizdu nevhodné a násilné," oznámila FA.

Manchester United oznámil, že svého útočníka v reakci na obvinění podpoří. Zatím není jasné, jaký trest by portugalský útočník mohl dostat.

Ronaldo se v sobotu představí proti Česku. Takto probíhala tisková konference národního týmu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události