Motorsport

Kiss slaví čtvrtý titul pro mistra Evropy. Lacko v Le Mans na stupně vítězů nedosáhl

Maďarský závodník Norbert Kiss si v Le Mans dojel pro čtvrtý titul mistra Evropy. Se svým tahačem nedal v úvodním nedělním závodě soupeřům šanci a na druhého Jochena Hahna má náskok už 85 bodů, tudíž nemůže být předstižen. Adam Lacko dojel těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Ve stíhacím závodě se už Lackovi tolik nedařilo, když dojel na sedmém místě, což je jeho druhý nejhorší výsledek v letošní sezoně. Z vítězství se radoval Shane Brereton.

Norbert Kiss si mohl už v prvním nedělním závodě zajistit titul mistra Evropy. Stačilo mu k tomu dojet do čtvrtého místa bez ohledu na výsledky jeho soupeřů. Jelikož se mu podařilo vyhrát kvalifikaci, měl k tomu velmi dobře nakročeno. Hned po startu jej ale předjel jeho poslední možný vyzyvatel Jochen Hahn. Na začátku závodu si polepšil i Adam Lacko, který se ze šesté pozice posunul o dvě místa dopředu. Předstihl také Saschu Lenze, kterého by ještě rád atakoval na třetím místě celkového pořadí.

Netrvalo dlouho a už ve druhém kole si Norbert Kiss vzal vedení v závodu zpátky. V následujícím průběhu svůj náskok neustále navyšoval, a tak nebylo pochyb, že si dojede pro svůj čtvrtý titul mistra Evropy. Zastavit jej mohly už jen technické problémy. To se ale nestalo a zkušený maďarský závodník si dojel pro čtrnácté vítězství v letošní sezoně. Adam Lacko nakonec závod dokončil na čtvrtém místě. Díky tomu stáhl Saschu Lenze v celkovém pořadí o dva body, nyní jich na něj ztrácí 29 a pořád má teoretickou naději, že dokončí celý šampionát na medailovém umístění. 

Související obsah

Do podvečerního závodu odstartoval Adam Lacko z pátého místa, jelikož první osmička do stíhacího závodu vždy vyjíždí v obráceném pořadí. Po startu si Adam Lacko udržel svoji pozici, zatímco jeho přímý konkurent Sascha Lenz zamířil na třetí pozici. Z osmého místa si polepšil také čerstvý mistr Evropy Norbert Kiss, jenž se po prvních zatáčkách ocitl na šestém místě za Adamem Lackem. 

Ve třetím kole se Lacko pokusil předjet Antonia Albaceteho, kdy jeli několik desítek metrů kolo na kolo, ale nakonec španělský jezdec svoji čtvrtou pozici uhájil. Namísto toho český závodník nepohlídal záda, a tak jej předjeli Norbert Kiss a Jamie Anderson. Na této pozici také závod dokončil. Z vítězství se stylem start-cíl radoval Shane Brereton. 

Konečné výsledky 1. nedělního závodu tahačů v Le Mans:

1. Norbert Kiss

2. Jochen Hahn

3. Jamie Anderson

4. Adam Lacko

5. Sascha Lenz

6. Antonio Albacete

7. Téo Calvet

8. Shane Brereton

Konečné výsledky stíhacího závodu tahačů v Le Mans:

1. Shane Brereton

2. Téo Calvet

3. Sascha Lenz

4. Norbert Kiss

5. Antonio Albacete

6. Jamie Anderson

7. Adam Lacko

8. Jochen Hahn

V Mostě dojel Lacko dvakrát na stupních vítězů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události