Fotbal

V mé hlavě nebylo všechno v pořádku. Obránce Bayernu promluvil o depresích

V mé hlavě nebylo všechno v pořádku. Obránce Bayernu promluvil o depresích
Fotbalista Benjamin Pavard | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Benjamin Pavard přiznal, že má za sebou velmi těžké období. 26letý obránce se v rozhovoru pro francouzský deník Le Parisien rozpovídal o psychických problémech, kterým musel čelit během covidového lockdownu.

Benjamin Pavard zazářil na mistrovství světa před čtyřmi roky, kde s Francií získal titul. A jeho ikonický gól proti Argentině byl navíc zvolen nejlepší brankou turnaje. 

Následoval přestup ze Stuttgartu do slavného Bayernu Mnichov, kde ale jeho forma v době covidu hodně kolísala. Francouzský obránce nyní v rozhovoru pro pařížský deník Le Parisien prozradil důvod svých problémů. 

Za vše mohly deprese, kterými během lockdownu fotbalista trpěl. "V mé hlavě nebylo všechno v pořádku. Nejdříve si řeknete, že to nic není, že ​​to přejde. Ale když vidíte, že to přetrvává a že pak jdete na trénink a nemáte úsměv na tváři, musíte reagovat," prohlásil Pavard s tím, že ho koronavirová pandemie hodně zasáhla. 

Související obsah

​"Jako všichni ostatní jsem člověk, a i když mám krásný dům s posilovnou, potřeboval jsem lidský kontakt. Ráno jsem se probudil, neměl jsem chuť k jídlu. Snažil jsem se o sebe postarat, vařit, dívat se na seriály. Nemám rád slovo deprese, ale bylo to tak. Před všemi jsem to skrýval, ale dnes se cítím mnohem lépe. Vyšel jsem z toho všeho jako lepší muž. Změnilo mě to," dodává 26letý obránce, jehož psychické rozpoložení se projevovalo i při zápasech Bayernu Mnichov. 

Ve hře tak byl i přestup Pavarda do jiného klubu. Proti však byl kouč bavorského celku Julian Nagelsmann, jenž fotbalistu přesvědčil, aby v týmu zůstal. 

Francouzskému reprezentantovi navíc vyšel vstup do nové sezony, když se hned uvedl gólem v německém Superpoháru i v úvodním bundesligovém utkání proti Frankfurtu. Z nejhoršího je tak Benjamin Pavard pravděpodobně venku. 

Fotbalisté Bayernu Mnichov si užívali na tradičním Oktoberfestu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události