Hokej

Slafkovský rozjásal domácí diváky. Bylo to šílené, řekl po debutu

Jednička draftu NHL Juraj Slafkovský se poprvé představil domácím fanouškům v Montrealu. 18letý útočník nastoupil ve druhé formaci Canadiens a rozhodně nezklamal. Z českých hokejistů byl vidět například Filip Chytil, který si v dresu Rangers připsal asistenci.

Přes 19 tisíc diváků se v domácí hale Centre Bell přišlo podívat na talentovaného slovenského hokejistu, jenž by měl být v budoucnu velkou hvězdou Montrealu i celé NHL. 

Juraj Slafkovský nastoupil do přípravného utkání proti New Jersey Devils ve druhém útoku. V zápase sice nebodoval a Montreal nakonec padl 1:2, přesto si 18letý forvard svůj debut užil. 

Související obsah

"Jo, bylo to šílené. Pokaždé, když byl puk blízko sítě, začali jásat," hodnotil Slafkovský nadšený dav v kanadském Montrealu. Na straně Devils se pak představil o poznání zkušenější Tomáš Tatar, jenž si připsal gól z přesilovky. "Je to skvělé, protože v NHL není mnoho slovenských hráčů, je prostě dobré hrát proti nim. A je hezčí, když můžete hrát proti svým krajanům," dodala jednička draftu. 

V akci byli i čeští hokejisté. Nejvíce byl vidět Filip Chytil, jenž si v utkání proti Islanders připsal asistenci. Na straně Ostrovanů odehrál zhruba polovinu utkání brankář Jakub Škarek, který za svá záda nepustil ani jednu branku. 

Juraj Slafkovský je první slovenskou jedničkou draftu NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události