Další sporty

Neočkovaný Irving nadává na svůj tým. Kvůli vakcíně jsem přišel o sto milionů

Neočkovaný Irving nadává na svůj tým. Kvůli vakcíně jsem přišel o sto milionů
Basketbalista Kyrie Irving | Zdroj: profimedia.cz

Basketbalista Kyrie Irving promluvil před nadcházející sezonou NBA o své pozici v týmu. 30letý rozehrávač navíc přišel se zajímavým tvrzením, podle kterého měl přijít v Brooklynu Nets o lukrativní kontrakt na 100 milionů dolarů (cca 2,5 miliardy korun).

Kyrie Irving se dlouhodobě odmítá očkovat proti covidu-19. Z tohoto důvodu tak v minulé sezoně NBA nemohl odehrát plný počet zápasů. Samotný klub ho totiž nejdříve vyřadil z kádru. Následně mohl americký basketbalista hrát pouze venkovní duely, jelikož na domácích zápasech v New Yorku bylo nutné mít vakcínu.

Irving sice nakonec dostal výjimku i na domácí utkání, přesto za minulou sezonu odehrál pouze 34 zápasů. Brooklynu se navíc moc nedařilo a tým vypadl už v prvním kole play-off. 

Související obsah

​Podle slov Kyrieho Irvinga mu Nets při jednáních o nové smlouvě dali ultimátum. "Mohl jsem buď podepsat nový kontrakt a nechat se očkovat, nebo se neočkovat a žít v nejistotě, že přijdu o práci," cituje jeho vyjádření zámořská stanice ESPN.

Hvězda NBA nakonec trvala na tom, že si vakcínu proti covidu-19 píchnout nenechá.
 "Protože jsem se rozhodl neočkovat, přišel jsem o čtyřletou smlouvu na více než sto milionů dolarů," dodal Irving, jehož aktuální kontrakt na 36,5 milionu dolarů vyprší po konci ročníku 2022/2023. 

Související obsah

S jeho vyjádřením nesouhlasí generální manažer Sean Marks: "My tady nedáváme žádná ultimáta. Opět se vracíme k tomu, že chcete lidi, kteří jsou spolehliví a zodpovědní. My všichni: zaměstnanci, hráči, trenéři a další, na koho si jen vzpomenete. Není to o tom, dávat někomu ultimátum, aby se nechal očkovat. To je zcela osobní volba," prohlásil manažer Brooklynu Nets. 

 Kyrie Irving dostal v minulé sezoně také pokutu za zdvižený prostředníček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události